پورتال اطلاع رسانی شهرداری باقرشهر
امروز : چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶ - ۰۷:۰۹
نقشه باقرشهر طرح تفضیلی معرفی شهر پدافند غیر عامل 137 نظر سنجی پیامک اینستا تلگرام ارتباط تلگرامی قوانین
 • کد مطلب : 812
 • تعداد نظرات : 0 نظر
 • تعداد بازدید : 982 بار
 • تاریخ انتشار خبر : ۱ بهم, ۱۳۹۳ - ۱۱:۰۰
 • شما اینجا هستید :آموزش شهروندی > اخبار > اخبار شورای شهر > اخبارویژه > دسته‌بندی نشده > روابط عمومی > سایت > سرخط اخبار > شهرسازی > مدیریت بحران
 •   
  آموزشهای شهروندی از اصول اولیه مدیریت شهری است

  عسگر پناهنده ، عضو شورای اسلامی باقرشهر تهدیدهای حوادث طبیعی را با پیشگیری علمی قابل کنترل دانست

  آموزشهای شهروندی از اصول اولیه مدیریت شهری است

  عسگر پناهنده عضو شورای اسلامی باقرشهر از لزوم بالا بردن سطح آگاهی و اطلاعات شهروندان در خصوص زلزله و مقابله با آن گفت و با تاکید بر اصل ایمن سازی شهر با اموزش های شهروندی افزود: برخی حوادث از جمله حوادث طبیعی با پیشگیری علمی و آگاهی تجربی قابل کنترل است. شاید انسان بطور طبیعی […]

  b1784عسگر پناهنده عضو شورای اسلامی باقرشهر از لزوم بالا بردن سطح آگاهی و اطلاعات شهروندان در خصوص زلزله و مقابله با آن گفت و با تاکید بر اصل ایمن سازی شهر با اموزش های شهروندی افزود: برخی حوادث از جمله حوادث طبیعی با پیشگیری علمی و آگاهی تجربی قابل کنترل است. شاید انسان بطور طبیعی نتواند در برابر زلزله بایستد اما قطعا بامدیریت بحران می توان از آسیب های ناشی این قبیل حوادث طبیعی کاست.
  این عضو شورای اسلامی باتاکید بر اصل آموزش شهروندی گفت: آموزش امدارسانی و امدادجویی قبل وبعد از حوادث طبیعی و نحوه مقابله با حوادث در زمان وقوع مسائلی است که باید به شهروندان آموزش داده باشد. گسل کهریزک یکی از خطرناکترین گسل های کشورمان است که ویژگی های جغرافیایی خاصی دارد. گسل كهريزك به شكل ديواره بلندي (۱ تا ۱۰ متر) با راستاي خاوري – باختري و درازاي بيش از ۴۰ كيلومتري در ۱۰ كيلومتري جنوب شهر ري ديده مي‌شود. اين گسله از شمال آبادي سلطان‌آباد (در باختركهريزك) تا شمال شمس‌آباد (در خاور كهريزك) ديده مي‌شود. به سمت خاور و باختر اين گسله در زير رسوبات جوان رودخانه‌اي و دشت‌ ناپديد مي‌شود. امتداد آن خاوري – باختري (N 70-80)و شيب آن به سمت شمال ارزياب شده است (دي مارتيني و همكاران، ۱۹۹۸).در شمال خاوري و باختري كهريزك برش جالبي از اين گسله ديده مي‌شود. گسله ياد شده در رسوبات دانه‌ريز از جنس رس و سيلت متراكم، ديواره‌اي تشكيل داده كه ورقه بسيار نازك بالايي آن مربوط به آبرفت‌هاي كنوني و بخشهاي زيرين آن مربوط به سيلت‌هاي رسي كهريزك مي‌باشد. آرايش هندسي گسله در روي زمين، ساز و كار راندگي با شيب به سمت شمال را براي اين گسله پيشنهاد مي‌كند. در راستاي گسله سيلت‌هاي رسي كهريزك در شمال بر روي آبرفت‌هاي كنوني در جنوب رانده شده است. سري گسله‌هاي ري (شمال ري،جنوب ري و گسله كهريزك) ممكن است سبب رويداد زمين لرزه‌هاي زير شده باشند.
  البته این گستره خطر بانقوذ علم و تدابیر علمی قابل کنترل است و مدیریت شهری بایدبه گونه ای برخورد کند که بتواند در شرایط بحران از همه پتانسل ها استفاده کند .
  وی سوابق تحرکات جدی گسل زلزله را به شرح زیر دانست :
  – زمين لرزه سده چهارم پيش از ميلاد ري – ايوانكي با بزرگي تخمين زده ۷/۶ = Ms و شدت lo = x.
  زمين لرزه ۸۵۶ – ۸۵۵ ري بابزرگي تخمين زده شده ۷/۱ = Ms و شدت +lo = VIII
  – زمين لرزه ۸۶۴ ري با بزرگي پيرامون ۵/۳ Ms = و شدت lo = VIII.
  – زمين لرزه ۴- ۱۳۸۳ خورشيدي ري با شدت lo = VIII.
  عسگر پناهنده در ادامه با تقدیر از ستاد پیشگیری ومقابله با حوادث غیر مترقبه شهرداری ابراز امیدواری کرد با برنامه ریزیهای دقیق تر شرایطی پیش بیاید تا شهروندان بتوانند در شرایط بحرانی مدیریت بیشتری را در شرایط پیش آمده داشته باشند.

  agahi

  مطالب مرتبط با موضوع :
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط این پایگاه خبری در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد

  نظرات

  Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

  زندگینامه شهید والا مقام سید محسن ادراکی

  شهید : سید محسن ادراکی

  محل ولادت : باقرشهر

  تاریخ ولادت : 1346/06/03

  محل شهادت : پنجوین

  تاریخ شهادت : 1362/08/18

  آرشیو روزانه