پورتال اطلاع رسانی شهرداری باقرشهر
امروز : پنج شنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ - ۲۲:۵۸
نقشه باقرشهر طرح تفضیلی معرفی شهر پدافند غیر عامل 137 نظر سنجی پیامک اینستا تلگرام ارتباط تلگرامی قوانین
 • کد مطلب : 8501
 • تعداد نظرات : 0 نظر
 • تعداد بازدید : 845 بار
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۸ فرو, ۱۳۹۶ - ۰۵:۳۲
 • شما اینجا هستید :روابط عمومی > شهدا و ایثارگران > محراب شهدا
 •   
  زندگینامه شهید والا مقام سید محسن ادراکی

  زندگینامه شهید والا مقام سید محسن ادراکی

  شهید سید محسن ادراکی سال 1343 در اصفهان در خانواده ای مذهبی دیده به جهان گشود و در همان شهر تا 4سالگی رشد ونمو کرد ، به دلیل نظامی بودن شغل پدر به تهرا ن نقل مکان کردو در باقر شهر ساکن شدند ، تحصیلات خود را تا مقطع دبیرستان در یکی از مدارس شهرری ادامه داد، با شروع انقلابهای مردمی او نیز به مانند دیگران در این فعالیتها شرکت می کرد وی به همراه پدرش که مسئول پشتیبانی بود برای مبارزین انقلاب از خانواده ها وسایل امدادی جمع آوری می کرد و به مصدومین می رساند .

  نام : سید محسن             نام خانوادگی : ادراکی             نام پدر : سید مهدی

   

  طلوع: ۰۳/۰۶/۱۳۴۳           عروج :  ۱۸/۰۸/۱۳۶۲     محل شهادت : پنجوین

   

  نام عملیات :والفجر ۴      نوع عضویت : سپاهی      محل دفن: بهشت زهرا ( سلام الله عليها )

  قطعه ۴۴ردیف  ۱۰۷  شماره ۱۸

   

  زندگینامه :

  شهید سید محسن ادراکی سال ۱۳۴۳ در اصفهان در خانواده ای مذهبی دیده به جهان گشود و در همان شهر تا ۴سالگی رشد ونمو کرد ، به دلیل نظامی بودن شغل پدر به تهرا ن نقل مکان کردو در باقر شهر ساکن شدند ، تحصیلات خود را تا مقطع دبیرستان در یکی از مدارس شهرری ادامه داد، با شروع انقلابهای مردمی او نیز به مانند دیگران در این فعالیتها شرکت می کرد وی به همراه پدرش که مسئول پشتیبانی بود برای مبارزین انقلاب  از خانواده ها وسایل امدادی جمع آوری می کرد و به مصدومین می رساند .

  با شروع جنگ تحمیلی به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پیوست و در دفتر ریاست جمهوری مشغول انجام وظیفه شد تا اینکه در سال ۱۳۶۲ به جبهه اعزام شد و به عنوان فرمانده دسته  به مدت ۴ ماه در جبهه های حق علیه باطل خدمت کرد، سرانجام در تاریخ ۱۸/۰۸/۱۳۶۲ در منطقه پنجوین ، عملیات والفجر ۴ به درجه رفیع شهادت نائل گردید .

  و سرانجام پس از ۱۱ سال انتظار پیکر پاک و مطهرش در سال ۱۳۷۳ به میهن اسلامی بازگشت و در گلزار شهدا بهشت زهرا (س) به خاک سپرده شد .

  وصیت نامه :

   

  شما با آن کافران به کارزار بر خیزید و خدا آنان را به دست شما عذاب کند و خوار گرداند و شما را برآنها پیروزی دهد و دل های اهل ایمان را شفا دهد .      (سوره توبه – ۱۴ )

   

  معبودا ؛ آیا این منم که توفیق نظاره بر فروغ تابناک ملکوتی تو را دریافته ام  .

  پروردگارا ؛ همیشه سعی داشتم به تو بپیوندم مانند شهدای دیگر و سعی در ساختن خود داشتم ، خداوندا ؛ ازحال و روز خودم  خبری ندارم که آیا ساخته شده ام یا نه ، تا اینکه به شهادت برسم ، آنوقت جای شبهه و ابهام از بین خواهد رفت. شهادت کمال انسان است ، روح شهید مال توست من افتخار می کنم که سر برای تو به سجده می آورم . در جهنم نیز سوختن برای تو بسیار خوب و لذت بخش است ،چون تو مولای منی ، خالق منی نعمت دهنده و روزی دهنده منی ، من واقعا ً نتوانستم حق بندگی را ادا کنم گوش و چشم وهمه نعمتها را به من دادی ولی من چی ؟!  یک جان بی ارزش تقدیم تو بزرگوارمی کنم ای کاش صد جان داشتم و یا بعد ازشهادت دوباره زنده می شدم و در راه تو با دشمنان پیکار می کردم و به شهادت می رسیدم و جانم را فدایت می کردم و تقدیم بارگاه ملکوتیت می کردم و مانند اسماعیل  فرزند ابراهیم سرم رابرای راه تو می بریدند واز تن جدا می کردند.

  خدایا ؛ در دل و بدن من این روزهای آخرحس خاصی است حس رسیدن به تو  ،انگار به من الهام شده که به زودی به نزد تو می آیم .

  خدایا ؛ مرا به خودت برسان و قبولم کن ومرا وصل به خود گردان ، من آنقدر محدود و کوچکم که دیگر جای حرکت ندارم ، مرا ببخش که مرتکب گناه شدم همیشه سعی  داشتم که همه را ازخود بالاتر بدانم واز بزرگان سرمشق بگیرم همیشه سعی داشتم امام را الگو قراردهم .

  انسان در همه زمان و مکان باید عاشق باشد و همانند یک عاشق واقعی همانی شود که معشوقش می گوید . و دیگر به دنیا وتعلقات آن فکر نکند ،  این را بدانید امام اسطوره صبر واستواری و پاکی است نه تنها برای من ، بلکه باید برای همه الگو و سرمشق است ،  از خون شهدا درس بگیرید اینها می روند که بگویند ما رفتیم تا شاید شما آگاه تر باشید ، ما رفتیم تا شاید شما هم بیایید و اسلام را در پناه وحدت حفظ کنید مواظب باشید که در دنیا و ظواهر آن غرق نشوید  .

  سخنی با پدر و مادرم :

  پدر و مادر عزیزم ؛ چه مشکلاتی که برای من متحمل نشدید ؟! همیشه سعی داشتم خوبی هایتان را به گونه ای که شایسته است جبران کنم و می دانم هر قدر هم در پی جبران زحمات شما باشم جای یک شب بیداری شما را نمی گیرد . عزیران من همیشه سعی کنید به مانند عماریاسر وسمیه صبور باشید که این صبوری شما  پشتوانه ای برای اسلام و انقلاب است .

  مگر امام حسین (ع) نبود ، مگر فاطمه (س) و زینب (س) و علی (ع) نبودند ، آیا خون ما از اینها رنگین تر است ؟ در حالی که آنها معصوم بودند و ما ناپاک . اگرمی خواهید گریه کنید فقط  برای مظلومیت امام حسین (ع) و علی اکبر (ع) و علی اصغر (ع)  و حضرت رقیه(س)  و زینب (س) گریه کنید و با سربلندی و با لبانی خندان جواب کفار و منافقین را بدهید ،  دعا و قرآن را فراموش نکنید در ضمن مقدار پولی که دست آقا دارم را بدهید برایم نماز و روزه بخرد و هر چه قدر ماند به حساب زلزله زدگان بریزید ، من در نزد شما امانتی بیش نبودم و شما به نحو احسن آن را نگه داشتید و به خداوند هدیه کردید و من باید می رفتم ،خیلی دوست دارم که همراهم یک دست لباس فرم باشد که اگر با لباس فرم شهید نشدم بتوانم در صحرای محشرلااقل به خاطر حرمت این لباس از گناهم در گذرند ، بدانید خداوند اجر شما را خواهد داد هر چند نتوانستم آرزوی شما را برآورده سازم و ازدواج کنم ولی من با شهادت ازدواج کردم و سنگرم حجله گاه من بود و تیری که خوردم و خونی که از من ریخت ، خونی بود که مرا غسل داد .

  سخنی با برادر و خواهرانم :

  هیچ وقت نتوانستم حق برادری را خوب ادا کنم انشا ءالله مرا می بخشید وتوبرادرم اسلحه به زمین افتاده مرا بردارید وراه مرا ادامه دهید و مرا حلال نمایید و شما خواهران خوبم دنباله رو حضرت زینب (س) باشید . به دنبال فراگیری قرآن و درسهای مذهبی بروید و حجاب خود را به مانند فاطمه و زینب (علیهما سلام) رعایت نمایید انشا ءالله .

   

  پیام شهید :

   

  قرآن را بیاموزید و به دیگران هم یاد دهید و به آن نیز عمل کنید ، جبهه ها را خالی نگذارید و همیشه از امام و گفته های آن حمایت کنید و پشتیبان امام باشید .

   

  امور ایثارگران شهرداری باقرشهر

   

  کلید واژه ها:

  agahi

  مطالب مرتبط با موضوع :
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط این پایگاه خبری در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد

  نظرات

  Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

  زندگینامه شهید والا مقام سید محسن ادراکی

  شهید : سید محسن ادراکی

  محل ولادت : باقرشهر

  تاریخ ولادت : 1346/06/03

  محل شهادت : پنجوین

  تاریخ شهادت : 1362/08/18

  آرشیو روزانه