اجرای طرح طعمه گذاری برای اتلاف موش ها در باقرشهر

0 11

به گزارش روابط عمومی شهرداری باقرشهر، بهنام جباری معاون خدمات شهری شهرداری باقرشهر از اجرای طرح طعمه گذاری برای اتلاف موش ها در باقرشهر خبر داد.

وی افزود: این طرح در راستای ارتقاء سلامت عمومی شهروندان و پاکسازی و سالم سازی سطح شهر، همه ساله در آغاز فصل تابستان در راستای اتلاف حیوانات موذی به ویژه موش ها و کاهش مشکلات ناشی از وجود این حیوانات در تمامی معابر اصلی و فرعی باقرشهر اجرا می گردد.

 

جباری با اشاره به درخواست های مکرر شهروندان برای مقابله با موش های موجود در جوی ها و معابر سطح شهر اظهار داشت: شهروندان باقرشهری بارها طی تماس تلفنی و مراجعه به شهرداری خواستار طعمه گذاری ، امحاء و اتلاف  موش ها در سطح شهر شده اند که در این راستا و با موافقت سرپرست شهرداری طرح ضربتی امحای موش ها در مناطق مختلف باقرشهر اجرا شده است.

وی تصریح کرد : در این طرح در جهت مقابله با موشها و جانوران موذی و پاکسازی آنها از سطح شهر، مکانهای لانه گذاری موش ها در معابر، جوی ها و انهار در سطح شهر به وسیله قرص های سیانول شکلاتی و با استفاده از نیروها و امکانات معاونت خدمات شهری طعمه گذاری شده است .

وی افزود: از شهروندان گرامی تقاضا می شود در این ایام در سطح خیابانها و معابر از کودکان خود برای نزدیک نشدن به لاشه حیوانات و سم های طعمه گذاری، مراقبت لازم را انجام دهند.

معاون خدمات شهری شهرداری باقرشهر در پایان با اشاره به اینکه عدم رها سازی زباله و در آبروها، کانال ها و محل های در دسترس موشها باعث کاهش دسترسی جانوران موذی به مواد غذایی و جلوگیری از گسترش و ازدیاد آنان خواهد شد کفت:  شهروندان محترم در صورت مشاهده کلونی موش های فاضلاب مراتب را به معاونت خدمات شهری شهرداری باقرشهر و یااز طریق تلفن ثابت به  شماره سامانه ۱۳۷ شهرداری باقرشهر اطلاع دهند تا همکاران شهرداری در اسرع وقت نسبت به طعمه گذاری و پاکسازی محل اقدام نمایند.

گفتنی است خیابانهای جهاد، گلستان یکم و دوم،آفتاب ، اطراف کلانتری،۲۰ متری کاشانی،بلوار شهید رجایی،شهید لک علی آبادی،۲۴ متری طالقانی غربی و شرقی،۲۲ بهمن،موسی صدر غربی و شرقی،فلسطین، شهیدان چراغ روشن،آزفنداک،کفاش،ترهنده،اداراکی و بیک محمدی،امام حسین غربی و شرقی،پاسداران،هشتم،پنجم،هفتم ۲۲ بهمن،بلوار امام خمینی شرقی و غربی،نواب،اوقاف در سال ۱۴۰۲ تاکنون طعمه گذاری شده اند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.