افتتاح پنج پروژه عمرانی ، حاصل تعامل و همدلی شهرداری با شورای شهر

0 215
به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی باقرشهر؛ عسگر پناهنده رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی باقرشهر در خصوص پیشرفت پروژه های عمرانی قابل افتتاح شهرداری باقرشهر در ایام الله دهه مبارک فجر اظهار داشت: دهه فجر امسال با پروژه های عمرانی، مذهبی، قرآنی و اضطراری با شکوه بسیار برای شهروندان خاطره انگیز و بیاد ماندنی خواهد شد.
 پناهنده افزود: بوستان شهدای نفت بهران در اراضی کوی مهستان ؛ مسجد امیرالمومنین علی ابن ابیطالب علیه السلام در اراضی کوی ارغوان ؛ سالن اسکان و ازدواج آسان ؛ سایت اسکان اضطراری در اراضی ۲۵ هکتاری و همچنین مجموعه فرهنگی قرآنی عطر فاطمی در کوی دانش . ۵ پروژه بزرگ عمرانی است که با پیگیری ویژه مدیریت شهری و تلاش شبانه روزی عوامل شهرداری در ایام مبارک دهه فجر سال جاری افتتاح و به بهره‌برداری خواهد رسید.
رئیس کمیسیون عمران شورای شهر در ادامه در خصوص ویژگی‌های بوستان شهدای نفت تهران گفت : این بوستان به مساحت ۱۴ هزار مترمربع، یکی از بزرگترین بوستان های زیبای منطقه خواهد بود و فاز اول افتتاحیه آن تا دهه فجر انجام خواهد شد . طراحی این بوستان متفاوت از بقیه بوستان ها بوده که با رعایت اصول طراحی دارای فضای باز برای اجرای مراسمات مختلف اعم از جشن ها و مولودی ها و محیط مناسبی برای اجرای تعزیه است و مراسمات مختلف در فضای باز در این قسمت برگزار  خواهد شد و مکان مناسبی برای حضور شهروندان با رعایت فواصل اجتماعی می باشد.
وی در خصوص احداث مسجد امیرالمومنین علی ابن ابیطالب علیه السلام در کوی ارغوان گفت: بخش اعظم بودجه ساخت این مسجد توسط خیرین تامین شده و مابقی از طریق کمکهای مردمی و بودجه شهرداری تامین شده است
پناهنده افزود: در تکمیل هر چه سریعتر و معرفی خیرین برای این پروژه ماندگار عین اله آقاپور نائب رئیس شورای اسلامی باقرشهر و مهندس مهدی خزایی زحمات زیادی کشیدند که جای تقدیر و تشکر بسیار دارند.
وی در ادامه گفت:  مسجد امیرالمومنین علی ابن ابی طالب علیه السلام با رعایت تمامی اصول فنی و موارد ایرانی اسلامی در حال ساخت و تکمیل می باشد و از با کیفیت ترین و به روزترین طرح ها و متریال ها در آن استفاده شده است تا بعد از افتتاح آن در دهه مبارک فجر، کوی ارغوان باقرشهر نیز دارای مسجد شده و صدای ملکوتی اذان در فضای این شهرک هم طنین انداز شود تا شرمنده مردم عزیز این منطقه نباشیم.
رئیس کمسیون عمرانی شورای اسلامی باقرشهر در خصوص سوله ازدواج آسان و سایت اسکان اضطراری مدیریت بحران هم گفت: سالن مذکور به مساحت هزار متر مربع ، تمامی امکانات مورد نیاز برای انجام مراسم عروسی را دارا می باشد تا مردم با پرداخت کمترین هزینه ممکن بتوانند مراسم های عروسی خود را در این مکان برگزار کنند. البته این سالن دارای کاربری چند منظوره بوده و در مواقع بحرانی و اضطراری از آن به عنوان سالن بحران در کنار سکوهای مربوط به اسکان اضطراری استفاده خواهد شد. بیشترین هدف از احداث این مجموعه در راستای تسهیل ازدواج جوانان باقرشهری بوده تا قدم خیری در این زمینه برداشت شود.
عسگر پناهنده در پایان پیرامون مجموعه فرهنگی قرآنی عطر فاطمی افزود: این پروژه در زیربنای ۱۲۰۰ مترمربع در دو طبقه احداث گردیده که یک طبقه آن مربوط به کتابخانه و طبقه دیگر به دارالقرآن تخصیص داده خواهد شد تا بعد از مدت ها باقرشهر صاحب یک دارالقرآن تخصصی و مجهز شود.
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.