با اجرای طرح تفکیک زباله از مبدا در باقرشهردر سال ۱۴۰۱، ۱۲۰۰ تن زباله قابل بازیافت به چرخه تولید بازگشت

0 22

به گزارش روابط عمومی شهرداری باقرشهر،یونس معروفی مدیر واحد مدیریت پسماند شهرداری باقرشهر گفت: با توجه به بالا بودن سطح تولید زباله به ازای هر شهروند در باقرشهر، طرح جمع آوری پسماند و بازیافت زباله های خشک از مبداء با نظارت شهرداری باقرشهر اجرا می گردد که با اجرای این طرح، زمینه برای کاهش حجم تولیدی زباله‎های دور ریختنی فراهم گردیده است.

وی در این خصوص تسریع کرد: با اجرای طرح تفکیک زباله از مبدا، تناژ پسماند خشک قابل بازیافت در سال ۱۴۰۱ روزانه ۳۲۸۰ کیلوگرم و در طول سال گذشته حدود ۱۲۰۰ تن بوده است که در دو ایستگاه این زباله های خشک تفکیک شده و تحویل کارخانه گردیده است.

معروفی در ادامه اظهار داشت: تبیین فرهنگ جداسازی زباله‌های قابل بازیافت در بین مدارس، ادارات ،آموزش چهره به چهره به عموم شهروندان، آموزش و تشویق خانواده ها و ارتقاء فرهنگ شهروندی به منظور جداسازی زباله از مبداء از جمله اقداماتی است که در این راستا توسط شهرداری باقرشهر تا کنون اجرا گردیده است.

وی گفت : در این راستا و به منظور اجرای بهینه طرح تفکیک زباله از مبداء در سال ۱۴۰۱، توسط واحد مدیریت پسماند۳۲۰ عدد مخزن تفکیک پسماند خشک شهری در بیش از ۷۶ مرکز از جمله مدارس، بانکها ، ادارات و … توزیع شده است.

معروفی از شهروندان تقاضا کرد به منظور کمک به حفظ محیط زیست، ایجاد شهری پاک و زیبا، اشتغال و کمک به چرخه اقتصادی و کاهش هزینه های گزاف جمع آوری و دفع زباله، شهروندان در اجرای طرح جداسازی زباله های خشک و تر و بازگشت زباله های قابل بازیافت به چرخه طبیعت مانند کاغذ، پلاستیک و … اقدامات لازم را انجام و در این راستا با شهرداری همیاری و همکاری نمایند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.