با حضور مسؤولان و عزاداران صورت می‌گیرد :برگزاری پیاده‌روی عظیم اربعین حسینی در باقرشهر

0 191

به گزارش روابط عمومی شهرداری باقرشهر،

مراسم پیاده‌روی عظیم اربعین حسینی روز سه شنبه مورخ  ۵ مهر ماه با حضور جمعی از عزاداران حسینی باقرشهر، امین بابایی بخشدار کهریزک،علی کلهر رئیس شورای بخش کهریزک، پیرسرایی رئیس دادگاه عمومی کهریزک، امام جمعه باقرشهر، استاد فرج سرپرست شهرداری باقرشهر، خانواده معظم شهدا، ایثارگران و مسئولان شهرداری باقرشهر از مصلی باقرشهر آغاز می‌شود و به صورت پیاده مسیر حرم حضرت عبدالعظیم الحسنی را طی می‌کنند.

سال هاست که جاماندگان از قافله عشق به واسطه عدم توفیق زیارت حرم ابی عبدالله(علیه السلام)، با پیاده روی روز  اربعین تا حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(علیه السلام) به زیارت کربلای ایران می‌روند.
در مورد ثواب زیارت حضرت عبدالعظیم حسنی(علیه السلام) از امام هادی(علیه السلام) به فردی که اهل شهرری بوده است نقل شده است: بدان که اگر قبر عبدالعظیم (علیه السلام) را در شهر خودتان زیارت کنی، مانند کسی هستی که حسین بن علی(علیه السلام) را در کربلا زیارت کرده باشد.

در محدوده‌ی جنوب تهران سه محور اصلی برای دسترسی زائران جامانده اربعین به حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(علیه السلام) وجود دارد:
محور اول از حسن آباد فشافویه شروع شده، کهریزک، باقرشهر و ری را در برمی‌گیرد. همچنین عده ای از زائران از اسلامشهر در حرم مطهر امام خمینی(رحمه الله علیه) به دیگر زائران ملحق شده و تا حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(علیه السلام) پیاده روی می‌کنند.
مبدأ محور بعدی ورامین، قرچک، قلعه نو و فیروزآباد می‌باشد .

و در نهایت محور سوم روستاهای بخش کهریزک مثل قمصر، درسن آباد، گل حصار و اسماعیل آباد است که در سه راهی شهید بهشتی به دیگر زائران پیوسته و در این مسیر به سمت شهرری می‌روند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.