بررسی وضعیت ساخت و سازهای باقرشهر در جلسه شورای شهر

0 268
به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی باقرشهر؛
این جلسه با دعوت شورای شهر از رضا بهادر معاونت فنی عمرانی و شهرسازی ؛ محمد خندان مدیر حراست و مجید کوشکی  مسئول پلیس ساختمانی و تمامی اعضای شورای شهر برگزار شد و مشکلات و دلایل ساخت و سازهای خلاف در سطح شهر مورد بررسی قرار گرفت که از جمله موضوعات و دلایل وقوع برخی از خلاف های ساختمانی به وجود قوانین شهرسازی و قوانین سخت گیر اوقاف بر می گردد.
در ادامه جلسه بهادر معاونت فنی عمرانی و شهرسازی به تشریح این موضوعات پرداخت و گفت: برخی از ساخت و سازهای خلاف در سطح شهر به مشکلات مالی و درآمدی شهروندان بر می‌گردد ، چون فردی که هزینه تخریب بنا و پرداخت عوارض مقرر شهرداری و هزینه های کلان اداره اوقاف را ندارد، مجبور است که ۴۰ یا ۵۰ متر برای تسهیل امور خانواده فرزندان خلاف ساختمانی داشته باشد.
وی افزود: می بایست علاوه بر اینکه وضعیت مالی مردم را در این برهه حساس و مشکلات کشور مورد توجه قرار داد ، باید تلاش کرد به گونه ای مدیریت کرد که نتیجه آن ایجاد ساختمان‌های بدون استحکام بنا نباشد .
بهادر به قرار گرفتن باقرشهر بر روی گسل زلزله اشاره کرد و گفت : در هر زمانی امکان فعال شدن گسل ها میباشد، به همین دلیل نباید اجازه داد ساختمان هایی ساخته شود که با کمترین شدت زلزله ، آن ساختمان بر روی خانواده خراب شود و موجب مصیبت های بالاتری گردد.
در ادامه جلسه تصمیمات لازم در زمینه مقابله با ساخت و سازهای غیر مجاز اتخاذ شد .
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.