بررسی وضعیت عملیات عمرانی کتابخانه باقرالعلوم باقرشهر

0 161

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی باقرشهر؛ دراین نشست قربانی رییس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ری ضمن تشکر و قدردانی از اهتمام شهرداری باقرشهر به موضوع کتاب و کتابخوانی اظهار داشت : کتابخانه عطر گل محمدی که درسال۹۶ توسط شهرداری احداث و در سال ۱۳۹۷ تحویل اداره کتابخانه های عمومی شهرستان شده است یکی از کتابخانه های بسیار عالی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ری است که با ۱۸۰۰ عضو فعال، ظرفیت مناسبی در ارائه خدمات به متقاضیان و مراجعان خود را دارد.
وی در ادامه با تشریح روند اجرای عملیات عمرانی کتابخانه باقرالعلوم اظهار داشت : بنای این مجموعه در ۴ طبقه طراحی شده که در صورت تکمیل و بهره برداری در زمره بهترین کتابخانه های استان تهران قرار خواهد گرفت .
وی افزود : تاکنون با صرف اعتباری بالع بر ۲ میلیارد تومان ، این مجموعه ۲۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است که بواسطه کمبود منابع اعتباری ، ساخت ان به کندی پیش میرود ، در حالیکه درآورد اولیه اجرای این بنا ۲۴ ماه بوده است.
رییس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ری تحقق واریز نیم درصد سهم کتابخانه ها از سوی شهرداری را در روند اجرای پروزه فوق موثر دانست و افزود: این موضوع در نشست مورخ ٩٩/٠٢/۲۲ انجمن کتابخانه با حضور معاون محترم استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ری مطرح و ایشان بر ضرورت همکاری شهرداری ها در پرداخت نیم درصد سهم امور کتابخانه ها تاکید داشتند..
سعید استاد فرج شهردار باقرشهر با قدردانی از تلاشهای صورت گرفته از سوی نهاد کتابخانه ها، گزارش جامعی از اقدامات شهرداری در توسعه کتابخانه ها و ظرفیت کتاب و کتابخوانی در مراکز وابسته ارائه داد و افزود: شهرداری در دوره چهارم شورای اسلامی شهر با صرف اعتبار مناسبی کتابخانه عطر گل محمدی را که به اذعان جنابعالی یکی از مراکز کتابخوانی موفق و مجهز شهرستان است را احداث وحق انتفاع و بهره برداری آن را به نهاد عمومی کتابخانه ها واگذار کرد که بحمدالله در حال ارائه خدمت به شهروندان فهیم باقرشهر است.
وی در ادامه با اشاره به ظرفیت های کتابخانه تخصصی عطریاس شهرداری در طبقه فوقانی ساختمان شورای اسلامی شهر ؛ بیان داشت ؛ این مجموعه موثر فرهنگی از ابتدای تاسیس در سال ۸۴ بعنوان یک مرکز تخصصی میزبان دانشجویان و دانش پژوهان میباشد که همه ساله با همت و تلاش شهرداری اقدامات ارزشمندی در حوزه تامین منابع مورد نیاز آن انجام میشود که در صورت موافقت نهاد کتابخانه های شهرستان امادگی داریم در قالب کتابخانه مشارکتی با امور کتابخانه ها همکاری داشته باشیم.
شهردار باقرشهر در خصوص کتابخانه باقرالعلوم که متاسفانه سالیان زیادی است از تخریب بنای اولیه و همچنین آغاز عملیات عمرانی آن میگذرد گفت ؛ بنای قدیمی این کتابخانه که با مشارکت شهرداری اجرا گردیده بود ،یکی از فضاهای قابل استفاده شهروندان بود که بنا بر دیدگاههای مدیریتی و افزایش ظرفیت های آن ، بنای قدیمی تخریب و متاسفانه بواسطه عدم مطالعه کافی در تامین اعتبار مورد نیاز و . . . اجرای بنای جدید با تاخیر آغاز و روند اجرای ان نیز با کندی پیش میرود که ضرورت دارد نهاد امور کتابخانه های استان اهتمام و پیگیریهای موثرتری را در تامین منابع اعتباری مورد نیاز و تزریق مالی به پروژه برای تکمیل در زمان مقرر داشته باشد و شهرداری علیرغم محدودیت های مالی که متاسفانه دچار ان شده است آمادگی دارد نیم درصد سهم کتابخانه ها را ، باهماهنگی با این نهاد و در چند مرحله پرداخت نماید.
در این جلسه امیر محبی معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری ، سلطانی مدیر اداره ذیحسابی و مالی و علافی مدیر اداره درآمد شهرداری نیز حضور داشتند.
ضمنا مقرر گردید پس از طی شدن محدودیت ها ایام کرونا ، همکاری های مشترکی بین معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری ونهاد کتابخانه ها در برگزاری جلسات نقد و معرفی کتاب صورت گیرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.