برگزاری جلسه کمیسیون فرهنگی اجتماعی شهرداری و شورای اسلامی باقرشهر

0 189

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی باقرشهر:

امیر محبی معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری باقرشهر؛ در شروع این جلسه با مروری بر موضوعات جلسه بیان داشت: ارتباط موثر با مساجد و هیئات مذهبی یک از موضوعاتی است که حوزه فرهنگی نگاهی ویژه به آن داشته و سعی خود را برای استفاده از ظرفیت‌های موجود داشته است. همچنین آموزش‌های شهروندی و فرهنگ اسلامی و اجتماعی باید به سمت مساجد رفته و حضور افراد صرفا برای اقامه نماز نباشد.

شهرداری و شورای شهر بنابه مسئولیتی که دارد،تعامل و همراهی خوبی با هیئات و مساجد داشته و نگاه ما این است که این کمک‌ها به مساجد و هیئات فعال منطقه شود.

برنامه‌ی جاری دیگر در حوزه فرهنگی احداث دارالقرآن واقع در کوی دانش و همچنین جمع‌آوری قرآن‌های قدیمی از مساجد و تعویض با قرآن‌های نو می‌باشد. مسابقه خطبه غدیر نیز در دستور کار قرار داشته و هرروز از دهه ولایت سوالاتی مطرح شده و در پایان برای عید غدیر جوایزی به برگزیدگان اهدا خواهد شد. از دیگر برنامه‌های پیش‌رو تجلیل از خانواده ایثارگران و شهدا، برگزاری یادواره شهدا(که بهشت زهرا اعلام آمادگی برای همکاری داشته است)، فضاسازی شهری برای دهه ولایت و مناسبت‌های مختلف،جلسات روشن‌گری غدیر و تجلیل از سادات می‌باشد.

یکی از مسیرهای پیاده روی همه ساله در روز اربعین مسیر کهریزک تا حرم سیدالکریم(ع) بوده که با برگزاری مراسم پیاده روی و تایید ستاد ملی مقابله با کرونا، برنامه‌ی شماره گذاری عمودهای سراسر مسیر، از کهریزک تا حرم عبدالعظیم حسنی(ع) را خواهیم داشت.

حجت الاسلام والمسلمین استیری امام جمعه باقرشهر: امام حسن(ع) می‌فرمایند هیچ ثروتی از خرد و عقل بالاتر نیست. مسائل فرهنگی باید شناخته شود و سنخیت هر موضوع با مسائل فرهنگی و هنجارها و بایدها و نبایدها باید شناخته شود. همچنین باید مشخص شود در هر مسئله، چه نهادی پاسخگوی مسائل فرهنگی است.

به گفته مقام معظم رهبری اصلاح جامعه بدون اصلاح فرهنگ آن میسر نیست، پس با مشاهده‌ی ناهنجاری‌ها و انحرافات، در همان ابتدا باید در مقابل کج‌روی ایستاد در غیر این‌صورت این ناهنجاری و ضدارزش‌ها تبدیل به ارزش و یک فرهنگ می‌شود. در خطبه ۳۲ نهج البلاغه آمده است که بعضی اوقات ضدارزش جای ارزش را می‌گیرد و پس از مدتی تبدیل به ارزش جامعه می‌شود. امام رضا(ع) می‌فرمایند وقتی مردم نهی از منکر را به یکدیگر واگذار می‌کنند، منتظر عذاب الهی باشند.

در شرایط کنونی که ذبح گوسفند ممنوع اعلام شده است، اگر کسی این نذر را داشته، ملغی بوده اما در صورت تمایل می‌تواند همان مبلغ را جهت کمک به هیئت یا تهیه پک بهداشتی و معیشتی هزینه کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.