تاکید فرماندار ری بر احیا بافت فرسوده در باقرشهر

0 170

حسین توکلی در حاشیه بازدید از پروژه های عمرانی باقرشهر که با حضور محمد تقی زاده معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران امین بابایی بخشدار کهریزک شهردار ومدیران شهری باقرشهر برگزار شد، با اشاره به ظرفیت های توسعه ای باقرشهر اظهار داشت: مدیریت شهری در باقرشهر پایه گذار اقدامات عمرانی فرهنگی ، اجتماعی و زیر ساختی بسیار خوبی بوده است‌.

وی بیان کرد: در گذشته اعتبارات خوبی در حوزه عوارض و ارزش افزوده در این شهربدلیل پتاسیل های اقتصادی و تولیدی جذب شده بود اما امروزه به جهت توزیع استانی این اعتبارات به ویژه در شرایط شیوع ویروس کرونا که با محدودیت در پیشبرد پروژه های عمرانی روبه رو هستیم، اما همچنان اقدامات عمرانی مطلوبی را در این شهر شاهد هستیم که امید است این روند تداوم داشته باشد.

فرماندار ویژه شهرستان ری افزود: مطالبات مردم باقرشهر بدون اغراق با مطالبات مردم پایتخت یکسان است و بنابراین باید با توجه به انتظارات مردم منطقه پاسخگوی نیازهای آنها بود تا بتوان به سطح مناسبی از رضایتمندی شهروندی دست یافت.

توکلی کجانی سپس با اشاره به اولویت مسائل اجتماعی و زیست محیطی در باقرشهر تصریح کرد: با توجه به شرایط ویژه باقرشهر و باید توجه به مسائل اجتماعی به صورتی ویژه در دستور کار مسئولان و تیم مدیریت شهری آن قرار گیرد.

وی ادامه داد: در خصوص زیرساخت ها و تامین سرانه های مناسب نیز باید تلاش شود تا در این شهر که با محدودیت های حوزه نفوذ بسیاری روبه رو است با برنامه ریزی مناسب بدون تبعات اجتماعی در راستای رشد و آبادانی آن حرکت کرد.

معاون استاندار تهران همچنین خاطرنشان کرد: با توجه به بافت قدیمی و فرسوده باقرشهر باید ساخت و سازهای باکیفیت در این شهر در دستور کار قرار گیرد و بافت قدیمی احیا شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.