تجلیل از آزادگان سرافراز باقرشهر

0 17

🌱 همزمان با سالروز بازگشت آزادگان به میهن، عصر روز پنجشنبه بیست‌وششم مردادماه از آزادگان سرافراز باقرشهر در سالن اجتماعات شهرداری باقرشهر با حضور امام جمعه باقرشهر و کهریزک، شهردار باقرشهر، سرپرست بخشداری کهریزک، ریاست بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان ری،فرماندهی بسیج ۴۵۱ ثامن الحجج (ع) باقرشهر و رئیس شورای اسلامی بخش کهریزک تجلیل شد.

🔸 به گزارش روابط عمومی شهرداری باقرشهر، مرتضی همتی شهردار باقرشهر در ابتدای این مراسم ضمن خیر مقدم به مدعوین و تبریک سالروز ورود آزادگان به مهین اسلامی اظهارداشت: باعث افتخار من است که امروز در جمع شما آزادگان سرافراز حضور داشته باشم، در این مناسبت‌هاست که فضایی ایجاد می شود تا از رشادتها، از خود گذشتگی ها، ایثار و جوانمردی شما قدردانی کنیم.

🔸 به فرموده مقام معظم رهبری باید از زبان ادبیات و هنر برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و انتقال آن به نسل جوان بیشتر استفاده شود.

🔸 شما این لحضات سخت را لمس کردید و با تحمل سختی های فراوان و شکنجه های گوناگون در اردوگاه های بعثی برای عزت و پایداری اسلام ایستادگی کردید و ما امروز باید قدردان ایثارگری‌های شما آزدگان باشیم.

▪️امام جمعه باقرشهر و کهریزک نیز طی سخنانی در این مراسم، افزود: نسل جوان ما که نه جنگ را دیده است، نه بازگشت آزادگان را، باید شرایطی فراهم شود تا از خاطرات شما بیشتر بشنوند، این‌ها درس دارد که باید از آنها استفاده کرد، پدران و مادران شهدا این گنجینه‌های عظیم نباید فراموش شوند، آزادگان و خاطرات آنها از دوران اسارت نباید فراموش شود، گذشت و ایثار شما آزادگان در دوران اسارت همان اخلاق حسنه‌ای است که امروز جامعه به آن نیاز دارد، آن ثبات قدم که داشتید امروز چیزی است که جامعه به آن نیاز دارد.

▪️از رسول خدا روایت است که افراد صبور سه علامت دارند: اولین نشانه آن است که این افراد هیچ وقت کسل نمی‌شوند افرادی که کسل می‌شوند کسانی هستند که حق را نادیده می‌گیرند و افراد سست اراده‌ای هستند، دومین نشانه آن است که افسرده نمی‌شوند، چون اگر افسرده شوند، شکر نمی‌کنند و سومین نشانه از خدا هم شکایت نمی‌کنند، زیرا اگر از خدا شکایت کنند یعنی از خدا نافرمانی کرده اند و این سه خصوصیت از خصوصیات شما آزادگان است، زیرا در دوران اسارت نشان دادید که برای رضای خدا و انجام وظیفه ایثار کردید و این باعث افتخار است.

🔺در ادامه این مراسم، نصرالله رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان ری، گفت: تجلیل از آزادگان تجلیل از خوبی هاست و این کار باعث بسط و گسترش فرهنگ ایثار و شهادت می گردد و باید به گوش همگان برسد.

🔺به تعبیر مقام معظم رهبری، آزادگان الماس‌های درخشان هستند، زیرا سختی‌های در اسارت از این عزیزان الماس‌هایی ساخته‌است که تا سال‌ها در آسمان میهن عزیزمان می‌درخشند.

▫️سرپرست بخشداری کهریزک نیز در ادامه اظهار داشت: خاطرات و ایثارگری های شما در لوح انقلاب ماندگار است. برنامه ریزی ها جهت تجلیل از آزادگان بخش کهریزک در نماز جمعه هفته آینده انجام شده است، زیرا نماز جمعه قلب فرهنگی هر شهر است و جهت انجام این مراسمات فرهنگی و معنوی نماز جمعه بهترین زمان و مکان است.

🔹 فرمانده بسیج ۴۵۱ ثامن الحجج نیز تصریح کرد: به عنوان یک عضو کوچک بسیج شرمنده هستم زیرا نتوانسته ایم آنگونه که شایسته است انتقال دهنده ایثارگری ها شما آزادگان به نسل های بعد باشیم و در ارتباط برقرار کردن با نسل های بعد از جنگ کوتاهی کرده ایم.

🌱 در پایان این مراسم از آزادگان سرافراز و قهرمان باقرشهر با اهدای گل و لوح تقدیر، تجلیل گردید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.