تقدیر از دست‌اندرکاران اجرای موفق مانور کوثر در باقرشهر

0 162

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی باقرشهر؛ 

مراسم تقدیر از دست‌اندرکاران اجرای موفق مانور کوثر که با حضور باقری نماینده دفتر پدافند غیرعامل و مدیریت بحران استانداری تهران، دکتر سبحانی نیا مشاور اجرائی شهردار در مانور کوثر ، مسئولین ادارات شهرستان ری و نماینده سپاه حضرت روح الله (ره) باقرشهر و مجتبی پرک عضو شورای اسلامی باقرشهر و مسئولین واحدهای شهرداری باقرشهر در سالن جلسات شهید سلیمانی برگزار شد.

در ابتدای این مراسم قربانعلی سیفی مسئول ستاد بحران شهرداری باقرشهر ضمن تسلیت شهادت حضرت امام علی نقی الهادی (ع) و خیر مقدم به حاضرین در جلسه گفت: اجرای مانور کوثر در سایت اسکان اضطراری که با حضور دستگاه های اجرایی انجام شد ، توسط کارشناسان موفق ارزیابی شده است.
وی افزود: پس از ابلاغ دستورالعمل اجرای مانور، این موضوع به‌صورت جدی در دستورکار ستاد بحران قرار گرفت و با وجود محدودیت‌های ناشی از ویروس منحوس کرونا و بارعایت پروتکل‌های بهداشتی، جلسات هماهنگی با حضور دستگاه های شرکت کننده برای اجرای این مانور تشکیل شد.
سیفی خاطرنشان کرد: در این جلسات مواردی همچون تعیین جانشینان و سخنگوی مانور، تعیین کمیته‌های اجرایی مانور شامل پشتیبانی، برنامه‌ریزی، عملیات، اطلاع‌رسانی و ایمنی و امنیت، تعیین محل و محدوده اجرای مانور ، نحوه تأمین مالی و پشتیبانی، چگونگی اجرای دستورالعمل رعایت پروتکل‌های بهداشتی، نحوه اسکان و ایاب و ذهاب مهمانان ، چگونگی تعامل با سایر سازمان‌ها و ارگان‌ها از جمله سازمان هلال احمر، آتش‌نشانی، پلیس راهور و سایر موارد مرتبط تصمیم‌گیری شد.
وی ابراز داشت: هریک از ارگان ها، سناریوی اختصاصی خودشان را تهیه کردند و سپس سناریوی تجمیعی(تفصیلی) آماده شد و همه دستگاه های اجرایی آمادگی خود را برای اجرای مانور کوثر در سایت اسکان اضطراری اعلام کردند و هماهنگی‌ها و اقدامات لازم برای حضور اکیپ‌های اجرایی در محل‌های تعیین شده برای اجرای مانور عملیاتی صورت گرفت.
وی همچنین اقدامات پیشگیرانه قبل از وقوع بحران را حائز اهمیت دانسته و افزود: اقدامات پدافند غیرعاملی برای جلوگیری از شدت خسارات ناشی از بحران‌های محتمل ضروری است و یکی از مهمترین اقداماتی که سازمان‌ها و ادارات می‌بایست مورد توجه داشته باشند، تدابیر لازم به‌منظور تهیه و استقرار و آماده بکاری مولدهای اضطراری است که در این خصوص دستورات لازم صادر شده و به‌صورت جدی در حال پیگیری است.
در پایان؛ آقای باقری نماینده دفتر پدافند غیرعامل و مدیریت بحران استانداری تهران ضمن بیان ضرورت برگزاری مانور و حفظ آمادگی دستگاه های متولی آب و برق کشور در مواجهه با بحران‌ها گفت: برگزری مانور کوثر در باقرشهر ؛ بسیار موفقیت‌آمیز بود و به همین منظور از تمامی مدیران و نیروهای شرکت کننده در مانور تقدیر و تشکر می گردد.
در پایان این مراسم از مدیران عامل، مدیران پدافند غیرعامل وکارشناسان این حوزه با اهدای لوح یادبود، تقدیر به ‌عمل آمد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.