جشنواره فیلم آسمان بستری مناسب برای ارائه ارزش‌های های فرهنگی است

0 220
به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی باقرشهر؛
سعید استادفرج صبح امروز در آئین اختتامیه دومین جشنواره فیلم کوتاه آسمان اظهار کرد: از دی ماه سال گذشته با اطلاع‌رسانی در فضای مجازی و اعلام محورها، شرایط برای ارسال آثار هنرمندان از جای جای کشور فراهم شد.
وی با اشاره به ارسال یکهزار اثر از آثار کیفی و فاخر هنرمندان به جشنواره، گفت: شهرداری باقرشهر کوشیده در قالب این جشنواره بستر را برای ارتقاء فرهنگ زندگی سالم، مدنی و شهری فراهم کرده و از سویی ظرفیت‌ها و قابلیت‌های باقرشهر را به همگان بشناساند.
شهردار باقرشهر خاطرنشان کرد: در این جشنواره ۸۷۴ اثر از هنرمندان در بخش مسابقه‌ای در قالب فیلم کوتاه با موضوعات مختلف در قالب‌هایی داستانی، مستند، نماهنگ، پویانمایی و فیلمنامه و ۱۲۵ اثر دیگر در بخش های جنبی به جشنواره ارسال شده است.
استادفرج ابراز امیدواری کرد: تداوم برگزاری این جشنواره در سالیان متمادی بستری مناسب را برای ایفای نقش فراگیرتر در حوزه هنری فراهم کرده و در این قالب هنری به موضوعات مهمی مانند مسائل فرهنگی، دینی و هنری پرداخته شود.
وی با ابراز خوشنودی از ارسال آثار هنری بسیار حرفه‌ای و فاخر به این جشنواره، تاکید کرد: جشنواره فیلم آسمان این قابلیت را دارد که در گام‌های بعدی در قالب بین‌المللی برگزار شده و زمینه برای معرفی داشته‌های فرهنگی ملل و کشورها فراهم شود.
شهردار باقرشهر تصریح کرد: جشنواره فیلم آسمان از قابلیت‌ها و پتانسیل‌های فراوانی برخوردار است تا عرصه‌ای برای نمایش و رقابت آثاری از کشورهای مختلف بوده و بار معنایی فرهنگی و هنری بیشتری را در خود جای دهد.
استادفرج از شادروان محمدسرور رجایی به نیکی یاد کرد و با اشاره به ارسال یکصد اثر از آثار هنرمندان فیلم‌ساز افغانستان در بخش بین‌الملل دومین جشنواره فیم کوتاه آسمان، ادامه داد: حضور این تعداد از فیلمسازان در این دوره از جشنواره حاصل تلاش شادروان محمد سرور رجایی است که متاسفانه ایشان دیگر در بین ما نیستند.
سعید استادفرج شهردار باقرشهر در این مراسم ، برگزاری دومین جشنواره کوتاه فیلم آسمان را آخرین برگ از کارنامه دوره پنجم مدیریت شهری دانست و اعلام کرد: امیدواریم در آینده شاهد تداوم این جشنواره در حد کشوری و حتی بین المللی باشیم.
وی در پایان از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، اعضای شورای اسلامی باقرشهر ، سازمان بسیج هنرمندان سپاه حضرت سیدالشهدا(ع) استان تهران و بخشدار و شورای بخش کهریزک که برای برگزاری این جشنواره همکاری شایسته ای داشته اند تشکر و قدردانی کرد.
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.