جشنواره فیلم کوتاه آسمان و ساخت مجموعه فرهنگی درباقرشهر در دستور کار ارشاد استان تهران

0 277
به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی باقرشهر؛
در دیدار شهردار و رئیس  شورای اسلامی شهر با مدیدکل فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص راه های گسترش تعاملات فرهنگی در باقرشهر بحث و تبادل نظر شد .
سعید استادفرج شهردار باقرشهر با اشاره به افتتاح مراکز فرهنگی و قرآنی در دهه فجر سال‌جاری گفت: شهرداری باقرشهر با اجرای پروژه های فرهنگی و ساخت فرهنگسراها، در این زمینه در استان تهران دارای جایگاه ویژه ای است.
وی افزود: با بهره برداری از مجموعه فرهنگی قرآنی عطر فاطمی ؛ سرانه فرهنگی شهر به جایگاه قابل قبولی ارتقا پیدا می کند.  .
در ادامه ابوطالب بقرایی به نگاه ویژه شورای اسلامی شهر به مسائل فرهنگی ؛ گفت: اعضای دوره پنجم شورا از برنامه های فرهنگی حمایت نموده و مصوبات بسیار خوبی در این زمینه داشته است
بقرایی در ادامه خواستار توجه بیشتر اداره کل فرهنگ به موضوعات فرهنگی باقرشهر شد و برای هرگونه همکاری اعلام آمادگی کرد .
در ادامه موضوع ایجاد مجموعه فرهنگی هنری در کوی دانش توسط اداره ارشاد شهرستان ری و تفاهم‌نامه فی مابین شهرداری و این اداره مورد بررسی قرار گرفت و عنوان شد ؛ با عنایت گذشت بیش از سه سال از تفاهم نامه تاکنون کار اجرایی آن آغاز نشده است .
به همین منظور مقرر شد با توجه به همکاری شهرداری و شورای شهر در توافق ایجاد مجموعه فوق و در اختیار گذاردن زمین مناسب ، این موضوع با جدیت در دستور کار اداره کل قرار گیرد و با اختصاص اعتبار مناسب ، به زودی شاهد آغار عملیات اجرایی این پروژه بزرگ فرهنگی باشیم.
توافق دیگر، برگزاری دومین دوره جشنواره فیلم کوتاه آسمان به صورت ملی و با محوریت باقرشهر در بین هنرمندان این هنر بود که بر اساس توافقات انجام شده مقرر شد پس از برنامه ریزی های لازم ، این برنامه هنری از دهه فجر سال‌جاری در سراسر کشور آغاز شده و اختتامیه آن در خردادماه سال آینده برگزار گردد.
لازم به ذکر است ، در این دیدار ابوطالب بقرایی رئیس  شورای اسلامی شهر؛ سید حسن صفوی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ری ، امیر محبی معاون فرهنگی اجتماعی ؛ جواد مغروری مدیر روابط عمومی و باقر صمدی کارشناس مسائل فرهنگی حضور داشتند
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.