حریق گسترده در کارخانه رنگسازی روستای گلحصار پس از ۱۲ ساعت مهار گردید

0 23

حریق گسترده در کارخانه رنگسازی روستای گلحصار پس از ۱۲ ساعت مهار گردید

مسئول آتش نشانی شهرداری باقرشهر از نجات ۴ نفر از افراد با کمک آتش‌نشانان در جریان وقوع حریق در کارخانه رنگ سازی واقع در روستای گلحصار خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری باقرشهر، آتش سوزی گسترده در کارخانه رنگ سازی رنگین لوکس امید در روستای گلحصار در روز جمعه ۸ اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ ساعت ۲۰ و ۲ دقیقه رخ داد که با تلاش نیروهای آتش نشانی شهرداری باقرشهر و نیروهایی از آتش نشانی های تهران، پالایشگاه و کهریزک و استفاده از ۲۰ خودروی آتش نشان مهار شد.

حبیب معصومی مسئول آتش نشانی شهرداری باقرشهر درباره جزئیات این حادثه اظهار کرد: ساعت ۲۰:۰۲ دقیقه روز جمعه ۸ اردیبهشت ماه وقوع حریق در کارخانه تولید و نگهداری رنگ و محصولات شیمیایی به مرکز پیام آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری باقرشهر اعلام شد که بلافاصله در پی آن آتش نشانان به محل حادثه اعزام شدند.

وی با بیان اینکه این کارخانه در روستای گلحصار، جاده حسن آباد، بعد از مسکن مهر واقع شده است گفت: به دلیل گستردگی آتش، آتش نشانهایی از ایستگاه آتش‌نشانی باقرشهر،تهران ، پالایشگاه و کهریزک با حدود ۲۰ خودرو به منظور اطفاء حریق در محل حضور یافتند که پس از ۱۲ ساعت تلاش موفق به اطفاء حریق گردیدند.

معصومی در ادامه افزود: این کارخانه به وسعت بیش از ۷۰۰۰ متر مربع بود که دارای سه سوئیت و یک سوله۱۵۰۰ متر مربعی بود که در آن بشکه های رزین، تینر و الکل نگه داری می‌شد، همین موضوع باعث شده بود که تینر به سطح کارخانه سرایت کرده و آتش گسترده‌تر شود.

وی اظهار داشت: همین موضوع موجب شد تا آتش نشانان به سرعت از چند طرف عملیات اطفا حریق را انجام دهند و از گسترش آتش به مناطق اطراف جلوگیری کنند و پس از ۱۲ ساعت موفق شدند حریق را خاموش نموده و آتش نشانان در حال لکه گیری محل هستند.

به گفته وی در ساعات ابتدایی این آتش سوزی، آتش نشانان شهرداری باقرشهر با از جان گذشتگی موفق شدند جان ۴ نفر از افراد محبوس در آتش را نجات دهند که خوشبختانه در این حریق گسترده مصدومیت و فوتی نداشته‌ایم.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.