پیشرفت بهداشت و درمان در باقرشهر

0 159

حسین گراوند عضو شورای اسلامی باقرشهر اظهار داشت: سلامت و ایمنی عمده ترین مسئله روزگار فعلی است ، همه مردم می خواهند سالم و در امنیت کامل باشند و مفهوم سلامت را در همه ابعاد زندگی خویش درک کنند و به عنوان پشتوانه زندگی احساس کنند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی باقرشهر ؛ حسین گراوند عضو شورای اسلامی باقرشهر و رئیس کمیسیون بهداشت و درمان این شورا در خصوص اقدامات انجام در مقابله با گسترش ویروس کرونا به تشریح مهم ترین برنامه ها و اقدامات صورت گرفته حوزه بهداشت و درمان شهرداری و شورای اسلامی باقرشهر در سه سال گذشته پرداخت.
حسین گراوند دارای مدرک کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی است و از مدیران تحصیلکرده، خوشنام و با سابقه شهرداری باقرشهر بوده است. وی هم اکنون مدیریت حوزه مدارس غیر دولتی وزارت آموزش و پرورش را نیز عهده دار است. متن کامل گفتگو با حسین گراوند به شرح ذیل است؛
حسین گراوند رئیس کمیسیون بهداشت و درمان شورای اسلامی باقرشهر اظهار داشت: اهمیت بهداشت عمومی و حفظ سلامت جامعه از شاخص های رفاه هر مجموعه شهری محسوب می شود، به طور کلی می توان گفت که سلامت و ایمنی عمده ترین مسئله روزگار فعلی است ، همه مردم می خواهند سالم و در امنیت کامل باشند و مفهوم سلامت را در همه ابعاد زندگی خویش درک کنند و به عنوان پشتوانه زندگی احساس کنند.
وی افزود: در همین راستا و با وجود مشکلات و مسائل مختلفی که پیش روی مدیریت شهری باقرشهر بود ، کمیسیون بهداشت شورای اسلامی باقرشهر که تمامی اعضای شورای شهر در آن عضو هستند، اقدام به پیگیری و احداث سومین ایستگاه آتش نشانی باقرشهر به نام اولین شهید حادثه پلاسکو شهید بهنام میرزاخانی و دومین ساختمان اورژانس باقرشهر به نام سفیر جوان اهدای عضو سجاد حموله نمود.
گراوند خاطرنشان کرد: برگزاری فعالیت های هفته سلامت در هر سال با ایجاد پایگاه های سلامت مانند فشار خون ، قند و دیابت، مشاوره پزشکی با همکاری واحد سلامت شهرداری باقرشهر و برپایی کارگاه های مختلف آموزشی نیز سنت هرساله مدیریت شهری باقرشهر بوده است. همکاری بین بخشی با سایر ارگان ها مانند شبکه بهداشت و درمان و مراکز بهداشتی منطقه در راستای تولید برنامه های بهداشتی و اجرای همایش های آموزشی نیز یکی دیگر از اقدامات صورت گرفته طی سه سال گذشته بوده است.
عضو شورای اسلامی باقرشهر گفت: پیگیری تهیه و چاپ بنر ، پوستر و بروشور به مناسبت های مختلف مرتبط به حوزه بهداشت و درمان در جهت آموزش شهروندی و اطلاع رسانی همگانی به عموم شهروندان باقرشهر و همچنین برگزاری همایش روز جهانی دیابت با همکاری انجمن دیابت ایران و دعوت از هنرمندان سرشناس سینما و تلویزیون جهت شرکت در برنامه ها و همچنین برگزاری همایش هفته بدون دخانیات با همکاری اداره آموزش و پرورش نیز از جمله مهم ترین اقدامات انجام شده بوده است.
حسین گراوند پیرامون شیوع ویروس کرونا در سطح جامعه و اقدامات ضدکرونایی صورت گرفته توسط مدیریت شهری باقرشهر هم گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا، بلافاصله کمیسیون بهداشت و درمان شورای شهر با همکاری واحدهای مرتبط در شهرداری باقرشهر اقدام به تشکیل جلسات متعدد و برنامه ریزی و اجرای اقدامات مختلفی نمود، تعطیلی تمامی اماکن عمومی شهر مانند پارک ها و ورزشگاه ها و فرهنگ سراها و همچنین شست و شو و ضد عفونی مکرر تمامی معابر اصلی و فرعی باقرشهر از جمله این اقدامات بوده است.
وی افزود: به جرات می توان گفت که باقرشهر از جمله معدود شهرهایی در استان تهران و کل کشور است که بیشترین گندزدایی ها را داشته و در مبارزه با ویروس کرونا پیشگام بوده است. تا کنون بیش از ۲ میلیون لیتر از انواع محلول های ضدعفونی و گندزدایی در تمامی معابر سطح شهر استفاده شده است، تمامی خودروهای حمل و نقل عمومی باقرشهر مانند اتوبوس ها، مینی بوس ون ها و تاکسی ها به طور مکرر ضد عفونی می شوند.
حسین گراوند در پایان ضمن تقدیر و تشکر ویژه از همکاران خود در شورای شهر و همچنین شهردار محترم باقرشهر اظهار داشت: شهرداری باقرشهر با نظارت شورای شهر به عنوان اولین شهر در استان تهران اقدام به راه اندازی مرکز تلفن غربالگری کرونا ویروس نمود، همچنین تجهیز کامل ورزشگاه فدک شهرداری به عنوان نقاهتگاه ویژه بهبودیافتگان بیماری کرونا نیز از جمله اقدامات ارزنده مدیریت شهری باقرشهر در مبارزه با کرونا ویروس بوده است. خوشبختانه با تعامل و همکاری شایسته شورا و شهرداری و همچنین پیگیری های ویژه شهردار و مدیران حوزه سلامت، خدمات شهر و مدیریت بحران، امروز باقرشهر از نظر مقابله با شیوع ویروس کرونا در وضعیت بسیار مطلوبی قرار دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.