خانم دکتر افتخاری/ترویج ارزش های فرهنگی ، باعث ارتقا فرهنگی در جامعه خواهد شد

0 193
به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی باقرشهر؛
دکتر افتخاری در نشست تخصصی” بررسی رسالت و منزلت زن مسلمان” که در شهرداری باقرشهر برگزار شد تاکید کرد: ترویج ارزش های فرهنگی ، باعث ارتقا فرهنگی در جامعه خواهد شد .
وی در ادامه به نقش بی بدلیل زنان در دوران دفاع مقدس اشاره کرد و افزود: آن زمان زنان با حجاب کامل حتی در صحنه های جنگ حضور می یافتند و حجاب را کم ارزش نمی دانستند، این امر نشان می‌دهد که حجاب برای آن‌ها نه تنها محدودیت نبوده بلکه در هر موقعیتی از اهمیت ویژه برخوردار بوده است.
دکتر افتخاری افزود: ادامه راه شهدا در ترویج ارزش های فرهنگی ، باعث ارتقا فرهنگی در جامعه خواهد شد .
ایشان خاطر نشان کرد: امـر حجـاب ، یـک امر دینـی اسـت و از شـاخصه های مهـم جامعـه ماسـت و در دنیا از حجاب به عنوان ابزار سیاسـی استفاده می کنند ، دشمنان ما سعی می کنند از طریق رسانه های بیگانه حجاب را به عنوان محدودیت در جامعه تبلیغ کنند تا مردم را ترغیب و تشویق ‌کنند که برای رفع آن محرومیت‌ها به مقابله با انقلاب اسلامی بپردازند.
ایشان تاکید کرد: باید هوشیار بود تا دشمنان باعث بوجود آوردن دوگانگی و رنگ باختن حجاب در جمهوری اسلامی نشود و جامعه ما تحت الشعاع تبلیغات دشمنان قرار نگیرند.
وی تصریح کرد برای نهادینه سازی، گسترش و حفظ فرهنگ عفاف و حجاب باید از همه توانایی ها، اختیارات و امکانات موجود در همه نهادها و سازمانها بهره گرفت، از ظرفیت فرمانداری، بخشداری، شهرداری، آموزش و پرورش، سازمان تبلیغات ، حوزه ها، سپاه،بسیج، امور مساجد، به خصوص بسیج خواهران وبرادران؛ در رسیدن به هدف مورد نظر می توان استفاده کرد.
وی در پایان به تصمیمات اتخاذ شده در هیئت اندیشه ورز قرآنی بانوان کشور اشاره کرد و گفت: برگزاری کرسی های تلاوت و تفسیر قرآن کریم و کلاسهای خانگی قرآن در منازل در حال برنامه ریزی هستیم و باید به این مهم بیشتر پرداخته شود.
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.