دومین کارگاه آموزشی سبک زندگی ایرانی اسلامی در باقرشهر برگزار شد

0 10

به گزارش روابط عمومی شهرداری باقرشهر، دومین کارگاه آموزشی سبک زندگی ایرانی اسلامی با عنوان مهارت های ارتباطی و احترام متقابل زوجین به همت معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری باقرشهر، در تاریخ یکم خرداد ماه ۱۴۰۲ و با حضور دکتر صدرا پژوهشگر حوزه سبک زندگی ایرانی-اسلامی در سالن همایشهای عطر یاس برگزار گردید.

دکتر صدرا با بیان اینکه لازمه اجرای موفقیت آمیز سبک زندگی ایرانی اسلامی، داشتن دانش و فراگیری فنون و مهارت آن است، گفت: با الگو پذیری از بزرگان دینی و فراگیری مهارت های زندگی می توان در جهت ایجاد زندگی مطلوب و متعالی گام برداشت، بنابراین  باید معیارهای اسلامی را با همه رفتارهای اجتماعی تطبیق داد و هماهنگ کرد.

وی گفت: احترام زن و شوهر به یکدیگر در سلامت روحی، افزایش محبّت و تحکیم خانواده تأثیر بسزایی دارد. دایره این احترام، شاملِ ارج نهادن به شخصیت یکدیگر، احترام به نظریات، افکار و سلیقه همدیگر شده، و تمام شؤون زندگی زوجین را تحت تأثیر نیکوی خود قرار خواهد داد.

دکتر صدرا اظهار داشت: امروزه سبک زندگی غربی و غیراسلامی از آسیب ها، معضلات و برجسته کردن آفت هاست، تصریح کرد: تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص سبک زندگی اسلامی ایرانی راه مقابله و برون رفت از این معضلات است.

گفتنی است برگزاری این کلاس ها و کارگاه های آموزشی توسط امور فرهنگی و اجتماعی شهرداری باتقرشهر و در راستای آگاهی و شناخت هرچه بیشتر جامعه به ویژه بانوان در امر تحکیم بنیان خانواده و سبک زندگی ایرانی اسلامی ضروری می باشد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.