دکتر نجار/شهردار باقرشهر به بحران و امکان بروز آن باور دارد

0 194
به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی باقرشهر؛
نجار افزود : استادفرج با پیشینه کاری و اقدامات ماندگاری که در زمینه بحران داشتند، نشان دادند که به بحران باور دارند و به همین دلیل برای روزهای سخت پیش بینی های لازم را کرده اند.
وی به دیدگاه های اشتباه برخی از مسئولین و مردم اشاره کرد و افزود: از معضلات و مشکلات بحران در جامعه این است که باور به بحران وجود ندارد و همگان بر این باور هستند که هرگز حادثه اتفاق نخواهد افتاد .
نجار ادامه داد:  اساس کار مدیریت بحران بالاخص در سیاستهای ابلاغی مقام معظم رهبری که روح این سیاست هاست دو چیز است: اول پیشگیری و دوم استفاده از ظرفیت کشور ؛ ما در حوادث باید از ظرفیت کشور استفاده بکنیم البته با اعتبار ، دانش و ابزار و … که شهرداری باقرشهر از این ابراز به درستی استفاده کرده و به مسائل همچون تاب آوری توجه شده است .
ایشان ادامه داد: آموزش خیلی می تواند در بحث حوادث و کاهش خسارت موثر باشد. ما در دو حادثه زلزله ملارد و دماوند واکنش هایی از سوی مردم و مسئولین نشان داده شد مه موثر نبود و اقدامات انجام شده به دلیل ضعف آموزش آن چیزی نبود که در زمان وقوع بحران کارایی لازم را داشته باشد .
 وی افزود: در بحران باید بدانیم که در این حوادث چطور رفتار کنیم ،خوشبختانه در زلزله فیروزکوه با کمی آموزش رفتارهای بهتر و مناسبتری از مردم و مسئولین دیده شد و با آموزش در هر زمینه ها و فرصتی می توان مخاطرات را به مردم بشناسنیم و اگر مردم با خطرات را درست درک کنند، در کاهش حوادث بسیار موثر است.
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.