ساخت مخزن ذخیره آب در بوستان ۳۳ هکتاری خیابان شهید چله دوان

0 18

به گزارش روابط عمومی شهرداری باقرشهر، مسعود یوسف نژاد سرپرست شهرداری باقرشهر با اعلام این خبر، گفت: مخزن رو سطحی ذخیره آب بوستان ۳۳ هکتاری به‌منظور کمک به آبیاری فضای سبز در خیابان شهید چله دوان جنب سوله ازدواج آسان با حجم ۲۰۰ متر مکعب و با اعتباری بالغ بر ۷۰۰ میلیون تومان در حال احداث است.

سرپرست شهرداری باقرشهر اظهار داشت: پروژه ساخت مخزن روسطحی ۲۰۰ متر مکعبی بوستان ۳۳ هکتاری در جنوب باقرشهر با اتمام عملیات خاکبرداری، وارد مرحله اجرای آرماتوربندی و بتن ریزی شده است.

وی با اشاره به اینکه این مخزن ۲۰۰ مترمکعبی در زمینی به مساحت ۱۰۰ متر مربع جنب سوله ازدواج آسان و به صورت رو سطحی در حال ساخت است، گفت: در حال حاضر عملیات عمرانی این مخزن به مرحله اجرای بتن وآرماتوربندی رسیده که پس از آن نیز فعالیت اجرای زهکشی و لوله کشی بوستان آغاز خواهد شد .

به گفته وی در حال حاضر سه مخزن زیر زمینی هزار متر مکعبی در بوستان های عطر سیب، ۹ دی و جعفرآباد برای تأمین آب مصرفی مورد نیاز نگهداشت و آبیاری فضای سبز احداث شده است و با ساخت این مخزن ۲۰۰ متر مکعبی آب مورد نیاز بوستان و فضای سبز خیابان چله دوان تامین و مساحتی در حدود ۳۳ هکتار را تحت پوشش قرار می دهد و باعث حذف آبیاری سنتی در این بوستان می گردد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.