شاهکار معماری اسلامی در ساخت مسجد امیرالمومنین (ع) باقرشهر

0 247

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی باقرشهر؛

سعید استادفرج در مراسم بازدید مسئولین از مراحل تکمیل پروژه ساخت مسجد کوی ارغوان گفت: در راستای تحقق بخشیدن به فرمایشات مقام معظم رهبری در اجلاس سراسری نماز مبنی بر ترویج ساخت مساجد, شهرداری و شورای اسلامی شهر با حضور خیرین نسبت به ساخت مسجد اقدام نموده است .

وی افزود : در مجموعه مدیریتی شهری باقرشهر و بر حسب رعایت سرانه های شهرسازی در شهر مهندسی ساز کوی ارغوان با شهرسازی نوین و با حضور خیرین مسجد ساز نسبت به ساخت مسجدی مزین به نام امیرالمومنین اقدامات لازم صورت پذیرفته است.

وی ادامه داد: در ساخت این مسجد ضمن در نظر گرفتن دانش فنی و بهره گیری از منابع انسانی متخصص به رسالت عظیم و معتمدانه خود در ایجاد و ساخت مراکز عبادی، فرهنگی با بهره گیری از شاخصه های معماری اسلامی و سیما و منظر شهری با کارکردی چند منظوره،  مسجدی با نگاه اسلامی در حال تکمیل و افتتاح میباشد.

ایشان ادامه داد: در ساخت این مسجد ضمن بهره گیری از الگوهای بی نطیر اسلامی در زمینه طراحی بیرونی و معماری داخلی و استفاده از هنر کاشیکاری کاشیکاران با زیباترین نقوش کاشی مزین به اسما الحسنی استفاده شده است

استادفرج خاطر نشان کرد: با توجه به فرهنگ غنی اسلامی مبنی بر نگاه و توجه ویژه به مساجد در راستای آموزه های دینی این مسجد با شکوه با در نظر گرفتن کلیه امکانات در حال آماده سازی میباشد.

این مسجد در عرصه ای بالغ بر ۱۰۰۰ مترمربع و ۱۵۰۰ متر مربع بنا با ۸۵ درصد پیشرفت در حال احداث می باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.