شهردار باقرشهر ؛اولویت امروز شهرداری باقرشهر برخورد جدی با ساخت و سازهای غیرمجاز است.

0 322

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی باقرشهر؛ پس از شروع روند مقابله جهادی با ساخت و سازهای غیرمجاز ، مهندس سعید استاد فرج شهردار از برخورد جدی شهرداری با شیوع قارچ گونه ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم این شهر خبر داد و افزود : مقابله با این ناهنجاری یکی از اصلی ترین برنامه های مدیریت شهری است .
مهندس سعید استاد فرج شهردار باقرشهر ضمن اشاره به ساخت و سازهای غیر مجاز چند سال اخیر در سطح منطقه اظهار داشت: تغییر کاربری خودسرانه واحدهای مسکونی و تجاری، تفکیک بدون مجوز زمین، دیوار کشی و تصرف اراضی عمومی و همچنین پیشروی و ساخت طبقات اضافه در ساخت و سازها، تخلف آشکار محسوب شده و با عاملان آن برابر قانون شدیدا برخورد خواهد شد.
وی تاکیر گرد : طی چندماه گذشته هم متاسفانه شاهد تخلفات گسترده ای در داخل و حریم شهر بوده ایم که زمینه شکایات شهروندان عزیز را فراهم آوره بود، در همین خصوص و با هماهنگی های صورت گرفته با بخشداری کهریزک، دادگاه عمومی کهریزک و اعضای محترم شورای تامین بخش کهریزک، کمیته ویژه برخورد با ساخت و سازهای غیر مجاز در شهرداری باقرشهر تشکیل شده است.
وی ادامه داد: افزایش نظارت دقیق بر فعالیت ها در داخل و حریم شهر با افزایش گشت زنی ها، دقت و سرعت عمل در ارائه گزارش تخلفات، پیگیری و به نتیجه رساندن گزارش ها و مستند سازی فعالیت های صورت گرفته از جمله مهم ترین اقداماتی است که در کمیته ویژه برخورد با ساخت و سازهای غیر مجاز اجرایی خواهد شد.
شهردار باقرشهر در ادامه افزود: هر گونه اقدام در ساخت و سازهای غیرمجاز به معنای نقض قوانین و ضوابط شهرسازی است و مبنا و مستند رسیدگی به تخلفات ساختمانی در محدوده شهری، ماده ۱۰۰ قانون شهرداری ها و تبصره های چند گانه آن است که شهرداری موظف است با هرگونه ساخت و ساز بدون مجوز برخورد قانونی کند. از کلیه شهروندان و سازندگان تقاضا داریم از ساخت و ساز خارج از قوانین و عرف خود داری و در این زمینه با رعایت قانون به شهرداری کمک کنند. مردم عزیز باید بدانند که موضوع ساخت و سازهای غیر مجاز لطمه های جبران ناپذیری به توسعه شهر و شهروندان وارد می کند و در همین راستا مدیران و عوامل کنترل و نظارت شهرداری به طور شبانه روزی در حال شناسایی این ساخت و سازها و برخوردهای قانونی با عاملان آنها هستند و با فعال تر نمودن گشت های ویژه و نظارت بر این تخلفات، از هرگونه ساخت و ساز غیرمجاز در سطح شهر جلوگیری خواهیم کرد.
سعید استادفرج خاطرنشان کرد: عدم توجه متخلفان ساختمانی به مسائل ایمنی و جان و مال مردم در ساخت و سازهای غیر مجاز، یکی از مهمترین مشکلاتی است که این روزها مدیریت شهری به شدت با آن مقابله می کند. امیدواریم صاحبان املاک و سازندگان عزیز قبل از انجام هرگونه اقدام عمرانی و عملیات ساخت‌ و ساز از جمله تخریب، تعمیر، دیوار چینی و غیره به شهرداری مراجعه و مجوزهای لازم را اخذ کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.