شهردار باقرشهر/ آتش‌نشانان باقرشهر در مسئولیت‌پذیری خوش درخشیدند

0 170

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی باقرشهر ،

به مناسبت هفتم مهر مراسم گرامیداشت روز آتش نشانی و خدمات ایمنی با حضور شهردار و معاونین ومسئولین ادارت و مسئول سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری باقرشهر برگزار شد.
سعید استاد فرج در این مراسم با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره شهیدان مدافع حرم به ویژه شهیدان آتش‌نشان خاصه شهید آتش نشان ساروی ابراهیم اسماعیلی یادآور شد: ۷ مهر در تاریخ کشور ما به عنوان روز آتش‌نشان نام‌گذاری شده است. روزی که در زمان جنگ تحمیلی به پالایشگاه آبادان حمله هوایی شد و به آتش‌نشانانی که برای خاموش کردن ان مجموعه رفته بودند، هواپیماهای متجاوز دشمن حمله کردند و بسیاری از آتش‌نشانان شهید شدند،۲۰ سال بعدازاین حادثه و در سال ۷۹ اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی این روز را به نام روز آتش‌نشان و ایمنی نام‌گذاری کردند.
وی به بیانات مقام معظم رهبری(مدّظلّه‌العالی) در توصیف آتش‌نشانان اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبری در مورد شهیدان آتش‌نشانی فرمودند که آتش‌نشانان برای نجات هم‌میهنان خود با شهامت شگفت‌انگیزی به درون آتش و آوار رفتند و جان خود را به خطر انداختند و خود را فدا کردند. یک‌بار دیگر خاطرات فداکاری‌های دوران دفاع مقدس را زنده کردند و نشان دادند ایرانی مؤمن آنجا که پای خطرپذیری در میان است شجاعتی مثال‌زدنی را تجسم می‌بخشد.
استاد فرج بیانات مقام معظم رهبری را بزرگ‌ترین افتخار برای آتش‌نشانان دانست و از «شهید بهنام میرزا خانی » که به دل آتش زد و جانش را برای نجات هم‌وطنانش از دست داد به نیکی یاد کرد و از او به نام قهرمان بی‌ادعا در آتش‌نشانی باقرشهر نام برد.
ایشان اعلام کردند که سال گذشته حدود ۵ میلیارد تومان تجهیزات امداد و نجات خریداری و در اختیار آتش‌نشانی باقرشهر قرار گرفت، افزود: در همین عملیات در چند ماه گذشته یک نفر از همکاران ما مصدوم شدند هنوز طول درمان را می‌گذراند.
شهردار باقرشهر تأکید کرد : به نمایندگی از همه آتش‌نشانانی که اینجا حضور دارند اعلام می‌کنم که ما تا پای جان در کنار شما هستیم و با تمام وجود و با عشق و علاقه برای خدمت به شهروندان آماده‎ایم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.