شهردار باقرشهر / هنرمندان واقعی کسانی هستند که با سعی و تلاش ، اثری فاخر را از خود به یادگار می گذارند

0 235

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی باقرشهر؛ در این نشست که به مناسبت ۲۰ خردادماه ، روز جهانی صنایع دستی با حضور تعدادی از هنرمندان در رشته های مختلف هنری و به همت معاونت فرهنگی اجتماعی در شهرداری باقرشهر برگزار شد ، بر توجه بیشتر بر آموزش صنایع دستی به شهروندان و حمایت از هنرمندانی که سرپرستی حانواده های خود را بر عهده دارند تاکید شد .
در این مراسم حسین ابراهیمی رئیس شورای اسلامی باقرشهر نیز با گرامیداشت روز جهانی صنایع دستی ، خطاب به هنرمندان گفتند : یکی از دغدغه های اعضای شورای اسلامی باقرشهر و مدیریت شهری ، حمایت از تولیدکنندگان صنایع دستی بوده است و امیدواریم به زودی شاهد ایجاد محل دائمی نمایشگاه و فروشگاه صنایع دستی در باقرشهر باشیم .
ابراهیمی در ادامه افزود : با توجه به نگاه خاص مدیریت شهری به هنرمندان ، در صدد هستیم تخفیف های خوبی را در بحث عوارض به هنرمندانی که دارای مجوز از اداره میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان ری هستند اعطا نمائیم تا با این اقدام گام موثری در تحقق شعار “جهش تولید” که از سوی مقام معظم رهبری برای سال جاری مشخص شده است برداریم .
امیر محبی معاونت فرهنگی و اجتماعی شهردار باقرشهر نیز با تشریح اقدامات انجام شده گفت ، صنایع دستی یکی از بخش های پراهمیت برای اقتصاد کشور در حوزه اشتغالزایی و معرفی فرهنگ و تمدن ایران است. برگزاری این جلسه برای دیدار با هنرمندان ، فعالین و دست اندرکاران صنایع دستی باقرشهر بمناسبت روز جهانی صنایع دستی و شنیدن دغدغه فعالین این حوزه است تا درسالی که بنام سال جهش تولید نامگذاری شده ، در راستای رونق تولید بتوانیم قدم هایی را برداریم ، که دراین زمینه تعامل با ادارات و دستگاه های اجرایی متولی بخش صنایع دستی شهرستان، از قبیل اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری و اداره صنعت ، معدن و تجارت از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
وی در ادامه تصریح کرد : در صدد هستیم با همکاری این دستگاهها ، حمایت از هنرمندان و کارگاه های تولیدی کوچک را در دستور کار خود قرار دهیم و در چارچوب وظایف و تکالیف شهرداری و در حد بضاعتمان و با بهره گرفتن از ظرفیت های اماکن فرهنگی، با ارائه آموزش لازم ، زمینه کمک به شهروندان، برای اشتغال آفرینی و مسیر تعالی و پیشرفت را فراهم نماییم .
در ادامه مصیب رحیم زاده رئیس اداره میزاث فرهنگی و گردشگری شهرستان ری و تعدادی از هنرمندان ، نظرات و پیشنهادات خود را مطرح نمودند و در پایان از پنج هنرمندان باقرشهری به نمایندگی از جامعه هنری باقرشهر با اعطای لوح سپاس و هدایا تقدیر به عمل آمد .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.