مراسم تکریم و معارفه شهردار باقرشهر برگزار شد

0 60

به گزارش روابط عمومی شهرداری باقرشهر،در آیین معارفه شهردار باقرشهر که در سالن جلسات شهید سلیمانی شهرداری باقرشهر برگزار گردید، مهندس غراوی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران، مهندس رحمتی مدیر کل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری تهران،حجت الاسلام استیری امام جمعه باقرشهر،محمد بشارت سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان ری، دکتر پیرسرایی ریاست حوزه قضایی بخش کهریزک، هادی بادلی سرپرست بخشداری کهریزک،نصراله ریاست بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان ری، اصفهانی ریاست آموزش و پرورش بخش کهریزک،علی کلهرشهردار کهریزک، یعقوبی شهردار حسن آباد، نکو منش ریاست کلانتری باقرشهر، معاونت فرهنگی ناحیه سپاه حضرت روح اله، فرماندهی حوزه بسیج ۴۵۱ ثامن الحجج(عج) ، زالخان ریاست اداره ورزش و جوانان باقرشهر و جمعی از خانواده شهدا، مدیران و مسئولین شهرستان ری و بخش کهریزک حضور داشتند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین استیری در مراسم آیین تکریم و معارفه شهردار باقرشهر، ضمن عرض تسلیت ایام رحلت امام خمینی(ره) و همچنین تقدیر از زحمات و فعالیتهای قضاتلو شهردار پیشین باقرشهر و یوسف‌نژاد در زمان سرپرستی‌اش گفت: دوران مسئولیت بسیار کوتاه است و به چشم بر هم زدنی این مراسم مجدد برگزار می‌شود پس در عمل نیز به این مهم معتقد باشیم.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین استیری ادامه داد: یکی از مسائلی که باید شهردار جدید باقرشهر و همه‌ی ما مدنظر قرار دهیم؛ اعتماد مردم است. امام(ره) به پشتوانه‌ی اعتماد مردم و شفاف‌سازی توانستند یک رژیم را ساقط کنند.

وی با اشاره به ظرفیت‌های خوبی که در باقرشهر وجود دارد، بیان کرد: شهردار جدید حتما با مطالعه به این منطقه قدم گذاشتند،کارهای سخت‌افزاری و اجرای طرح های عمرانی و زیربنایی مهم و ضروری است اما نباید از کارهای فرهنگی و آسیب‌های اجتماعی نیز غفلت کرد زیرا اگر معضل های فرهنگی و اجتماعی برطرف شوند، بسیاری از مشکلات شهری نیز برطرف خواهند شد، بنابراین ما انتظار کار فرهنگی داریم اما اشتباه نشود که منظور از کار فرهنگی فقط برگزاری آیین‌های مختلف در مناسبت‌ها نیست.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین استیری گفت: در همین راستا رهبر معظم انقلاب فرمودند که اگر ایده فرهنگی به درستی شکل بگیرد از هزینه‌ها کاسته می‌شود.

محمد بشارت سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان ری ضمن تسلیت ارتحال ملکوتی حضرت امام(ره) گفت: مجموعه شهرستان ری با وفاق و همدلی، میزبان بیش از ۱.۵ میلیون نفر از عاشقان روح خدا است، تمام روستاها، شهرها و بخش‌های ما با همیاری تلاش دارند مراسم ارتحال به خوبی برگزار شود و میزبان خوبی برای زائران حضرت امام(ره) در این مراسم بزرگ باشند.

وی تاکید داشت: مسئولیت بار گرانبهایی است که در مقابل خدمت به خلق توجیه می‌شود و وسیله‌ای برای سودجویی و کسب درآمد نیست.

سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان ری افزود: باقرشهر از پتانسیل‌های خوبی مثل شهرسنگ برخوردار است اما در مقابل از مسائل زیست محیطی و ترافیکی نیز رنج می‌برد و لازم است به معضلات آن توجه ویژه شود.ساخت‌وسازهای  غیرمجاز نیز از مسائل دیگری است که می‌بایست مدیریت شده و حریم شهری را برای آیندگان به امانت بسپارد.

مهندس غراوی معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران یکی دیگر از سخنرانان این مراسم بود که در این جلسه گفت: شهرداران باید برای توسعه واقعی و پایدار شهرها منابع، امکانات، ظرفیت‌ها و فرصت‌ها را شناسایی کنند تا درآمدهای جدید از منابع مختلف محقق شود. زیرا ظرفیت های زیادی در شهرهای نهفته است که با شناسایی و رونق دادن به آن می توان در راستای توسعه و آبادانی شهر قدم های خوب و بزرگی برداشت.

غراوی گفت: شهرداری ارگانی خدماتی است که وظیفه دارد به شهروندانی که در حوزه و محدوده جغرافیایی خود تعریف می‌شود، خدمات داده و بودجه آن بر اساس ارتقاء شاخصه‌های شهری تغییر می‌کند. بودجه شهرداری را که هم در سال ۱۴۰۰ و هم در ۱۴۰۱ ارتقاء خوبی داشته، با وضعیت اقتصادی مطلوبی به دست شهردار فعلی خواهد رسید.

وی تاکید داشت: بهبود وضعیت سرانه‌های عمرانی، ایجاد و بهبود محیط شهری مثل ایجاد فضای سبز، ایجاد تاسیسات و تجهیزات و … از مواردی است که در افزایش بودجه تاثیر مستقیم دارد، اما این ایراد هم وارد است که تا به حال میزان ارتقاء این سرانه‌ها را اندازه‌گیری نکرده ایم ، این ارائه آمار کار بسیار خوبی است که انگیزه بیش‌تری برای تلاش می‌آفریند و می‌بایست در دستور کار قرار گیرد.

غراوی خاطرنشان کرد: از شهرداران انتظار داریم دقیقا بر مبنای بودجه حرکت کنند و براساس قانون ۴۰ درصد از درآمدها برای موضوعات عمرانی شهر هزینه شود.

دکتر قضاتلو یکی دیگر از سخنرانان این مراسم ضمن ارائه گزارشی از عملکرد شهرداری باقرشهر در زمان تصدی خود،اظهار داشت: در این دوره مدیریت شهری، با توجه به اینکه مساجد از ظرفیتهای است که می تواند نقش محوری در محلات داشته باشد، استفاده از ظرفیت مساجد در اجرای برنامه های فرهنگی از اولویتهای مدیریت شهری بود.

وی در ادامه افزود: فعالیت در شهرداری باقرشهر و مجموعه مدیریتی شهرستان ری همواره همراه با حواشی متعددی می باشد که برای داشتن عملکردی مطلوب باید تا حدود زیادی این حواشی کم گردد.

در ادامه این مراسم از زحمات  و خدمات بی دریغ و موثر  و شبانه روزی دکتر قضاتلو شهردار سابق باقرشهر و فرماندار شهرستان پردیس در مدت زمان حضور در شهرداری باقرشهر و مسعود یوسف نژاد سرپرست شهرداری باقرشهر در مدت زمان مسئولیتشان تقدیر و تشکر به عمل آمد، و  مرتضی همتی به عنوان شهردار باقرشهر منصوب شد.

همتی شهردار باقرشهر به عنوان آخرین سخنران این مراسم تاکید کرد: ضمن احترام به جایگاه حقیقی و حقوقی شخصیت ها و مدیران شهرستان و بخش کهریزک، از آنها می خواهیم برای آبادانی و پیشرفت بیشتر شهر با مجموعه مدیریت شهری باقرشهر همراهی نمایند زیرا که شهرداری نهادی مستقل و غیردولتی است و با تمامی دستگاه ها تعامل بی حد و مرز دارد .

وی اظهار داشت: از زحمات همکارانی که پیش از این در این ارگان زحمت کشیدند تشکر می‌کنیم و در مسیر پیشرفت شهر قدم برمی‌داریم. از دستگاه‌های نظارتی و قضائی خواستاریم در صورت مشاهده فساد به سرعت برخورد شود اما اگر خطایی دیده شد با تذکر به مسیر صحیح بازگردانیم.

وی با اشاره به وظایف و کارکردهای متنوع شهرداری ها، تصریح کرد: شهرداری ها سالهاست از یک نهاد خدمات رسان به نهاد فرهنگی و اجتماعی تبدیل شده اند و حتی رفع آسیب های اجتماعی و حل بسیاری از مسائل و مشکلات خانواده ها دردستورکار شهرداری ها قرار گرفته است، بنابراین با همت و همدلی نهادها و دستگاههای مسئول و با همراهی امام جمعه محترم باید این موضوعات در شهر بر طرف گردد.

وی در پایان تاکید داشت: شان شهرداری نوکری مردم است، وظیفه ما خدمات‌رسانی است و براساس بودجه تعریف شده می‌بایستی پیش برویم و به مردم خدمت کنیم.

مرتضی همتی شهردار جدید باقرشهر دارای سوابق مختلف کاری است که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:شهردار شهرهای دماوند و پردیس، ریاست اداره امور مالیاتی دماوند و پردیس،کارشناس خبره مالی و اقتصادی سازمان امور مالیاتی کشور،مدرس دانشگاه،ریاست هشت ساله شورای اسلامی شهرستان دماوند و همزمان عضو شورای شهر دماوند.

وی همچنین دانش‌آموخته رشته های مدیریت و برنامه ریزی شهری(دانشگاه تربیت مدرس)،مدیریت مالی و اقتصادی (دانشکده وزارت اقتصاد)،کارشناس ارشد علوم اجتماعی(دانشگاه آزاد)و روزنامه نگاری در مرکز مطالعات رسانه وزارت ارشاد می باشد.

گفتنی است باقرشهر دارای جمعیتی قریب به یکصد هزار نفر می باشد که در کنار جمعیت شهری دارای بافت صنعتی _ خدماتی می باشد که برخی از مراکز مهم صنعتی و اقتصادی آن عبارتند از: پالایشگاه نفت شهید تندگویان، پژوهشگاه صنعت نفت،پالایشگاه نفت بهران،شرکت های ایرانول،سایپا پرس، ایران گاز،نیروگاه گازی ری،شهرک صنعتی شهر سنگ،مجتمع های تجریشی،فرخی و ….

مجموعه شهرداری باقرشهر برای شهردار سابق و شهردار فعلی باقرشهر آرزوی توفیقات روز افزون ذیل  توجهات  حضرت بقیه الله العظم ارواحنا فدا و سایه مقام معظم رهبری امام خامنه ای مد ظله العالی مسئلت می نماید.

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.