مقابله با ساخت وساز های غیر مجاز

0 193

 

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی باقرشهر؛ سعید استادفرج شهردار باقرشهر با تاکید بر برخورد قاطع و مقتدرانه با هرگونه ساخت وساز غیرمجاز ، یکی از مهترین مشکلات را وجود اراضی کشاورزی در حریم باقرشهر دانست .

وی در ادامه گفت : دسترسی آسان و نزدیکی به شهرری و تهران، آب و هوای مناسب و ارزش افزوده بالای اراضی کشاورزی ، موجبات حضور سودجویان را فراهم ساخته است ، این در حالی است که گسترش قهوه خانه های غیر قانونی و تردد سهل و آسان موید این موضوع است که اگر همه متولیان با جدیت و قاطعیت به میدان نیایند این پدیده شوم همچنان گسترش خواهد یافت .

استادفرج ادامه داد : پس از اولین جلسه مقابله با ساخت وسازهای غیرمجاز در فرمانداری شهرستان ری ، طی بازدیدی با حضور ریاست جهادکشاورزی شهرستان ری و اینجانب از محدوده حریم باقرشهر و شناسایی بیش از ده ها مورد تخلف در تغییر کاربری زمینهای کشاورزی مشاهده شد .

وی در ادامه افزود : در بدو امر جهادکشاورزی شهرستان ری با همکاری شهرداری باقرشهر نسبت به صدور اخطاریه به کلیه مالکین و متصرفین غیرمجاز اقدام نموده و با پشتوانه قانونی و با وجود اراده کافی و هماهنگی های لازم با بخشدار کهریزک ، مراجع قضایی ، فرمانداری ری ، جهادکشاورزی شهرستان ری و سرکلانتری نهم اعمال قانون انجام می گردد تا اراضی کشاورزی به وضع سابق خود اعاده گردد .

وی در پایان به متخلفین هشدار داد ؛ شهرداری باقرشهر در راستای صیانت از حقوق شهروندان و رعایت قوانین و مقررات شهری و شهرسازی با هرگونه اقدامات سودجویانه برای تغییر کاربری اراضی کشاورزی در حریم شهر با قاطعیت برخورد قانونی خواهد نمود .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.