نشست تخصصی” بررسی رسالت و منزلت زن مسلمان” در شهرداری باقرشهر

0 209

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی باقرشهر؛ مراسم گرامی داشت هفته عفاف و حجاب به همت معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری باقرشهر با همکاری کمیسیون امور بانوان این شهرداری و با حضور دکتر لاله افتخاری دبیر کل اتحادیه جهانی زنان مسلمان ، نمایندگان برخی از دستگاه‌های اجرایی و نهادهای انقلابی و سازمانهای ذیربط و کارشناسان بانوان شاغل در ادارات باقرشهر و کهریزک در سالن جلسات شهید حاج قاسم سلیمانی برگزار شد .

امیر محبی معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری باقرشهر، ضمن گرامیداشت هفته عفاف و حجاب گفت: عفاف و حجاب یکی از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی است و با رعایت آن، انسان ها میتوانند به جایگاه رفیع دست یابند.

وی افزود: برای دستیابی به جامعه سالم ، قانون عفاف و حجاب که در اسلام به آن سفارشات زیادی شده اجرا می شود تا با رعایت آن، موجبات محافظت از عفت عمومی پدیدار گشته و استحکام خانواده و ارتقا جایگاه آن در جامعه را شامل می شود .

محبی معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری باقرشهر با توجه به عضویت سرکار خانم افتخاری در کمیته پایش و بررسی توسعه فرهنگ قرآنی کشور و کمیته بستر سازی انس با قرآن شورای عالی انقلاب فرهنگی ، گزارشی از اقدامات قرآنی شهرداری باقرشهر ارائه نمود و افزود: بحمدالله در دوره پنجم مدیریت شهری با اهتمام ویژه شهردار باقرشهر ، دارالقران عطر فاطمی شهرداری در فضایی مناسب احداث شده است.

وی افزود: به منظور بهره برداری مناسب از این مجموعه، طی بازدیدی که توسط خادم القران حاج عباس سلیمی انجام شده ، تعاملاتی با شورای توسعه فرهنگ قرآنی شهرستان و دستگاههایی نظیر اداره تبلیغات اسلامی صورت گرفته که منجر به تنظیم تفاهمنامه قرآنی ۳ جانبه ، فی مابین ادارات آموزش و پرورش، سازمان تبلیغات و شهرداری شده که بحول قوه الهی برابر برنامه ریزی انجام شده در صورت فراهم شدن بستر کار ، در دهه ولایت و امامت بصورت رسمی فعالیت این مرکز آغاز خواهد شد.

محبی آمادگی مجموعه شهری باقرشهر را برای ایجاد هیات اندیشه روز قرآنی باقرشهر به منظور تقویت خانه های قرآنی، برگزاری کرسی های تلاوت و تفسیر و. . . اعلام کرد و افزود: برابر مصوبات شورای توسعه قرآنی شهرستان برگزاری دوره های استعداد سنجی و آموزش تخصصی قرآن ویژه دانش آموزان منطقه را از دیگر برنامه های قرآنی شهرداری باقرشهر میباشد. که درصورت صدور مجوز از سوی شورای اسلامی شهر در دستور کار قرار خواهد گرفت.

محبی در ادامه، خانم دکتر افتخاری را چهره توانای معارف قرآنی و شخصیتی مخلص، تلاشگر و اثر گذار دانستند که با حضور در ادوار گذشته مجلس اقدامات موثری در پیشبرد اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی داشته و در کمیسیون فرهنگی ، قرآن و عترت و فراکسیون های دفاع مقدس ، زنان و خانواده ، بسیج و فرزندان شاهد از خود به یادگار گذاشته اند و از هیچ کوششی در این مسیر دریغ نکرده اند.

در پایان این مراسم از بانوان نمونه و منتخب برخی دستگاه های اجرائی و نهادهای انقلابی و همچنین خانم دکتر حنیفه پور ؛ یکی از چهره های علمی و پژوهشی شهرداری باقرشهر که به تازگی موفق به کسب مدرک دکتری تخصصی در رشته مهندسی منابع طبیعی _بیابان زدایی از پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران شده است، با اهدای لوح سپاس و هدایایی تجلیل شد .
.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.