نشست صمیمی معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری باقرشهر با رییس مرکز رسیدگی به امور مساجد شهرستان ری

0 196

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی باقرشهر ؛ امیر محبی معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری باقرشهر در این زمینه افزود : این نشست صمیمی در ادامه جلسات تعاملات فرهنگی با ادارات و نهادهای موثرفرهنگی شهرستان به منظور توسعه جایگاه فرهنگ در جامعه شهری برنامه ریزی و برگزار شده ، که نتایج ثمربخشی نیز حاصل گردیده است .
امیر محبی در این نشست با اشاره به نگاه عمیق معمار کبیر انقلاب به مساجد به عنوان سنگرهای مستحکم دینی ، معنوی و اعتقادی ، براحیاء و ایجاد پایگاه های فرهنگی در مساجد تاکید داشت و آن را مرکز نشر فرهنگ غنی اسلام و سیره اهل بیت عصمت و طهارت دانست. وی در ادامه گفت : از دیدگاه حضرت امام (ره) ، مساجد سر منشاء تمام حرکتهای دینی ، سیاسی و اجتماعی معرفی شده است و ما نیز در صدد احیای این دیدگاه با کمک مجموعه مرکز رسیدگی به امور مساجد هستیم و تقویت مساجد را تقویت فرهنگ و معنویت می دانیم.
وی با اشاره به خدمات ارائه شده توسط شهرداری و شورای شهر به مساجد؛ افزود : شهرداری و شورای شهر در حد توان خود به مساجد توجه داشته و امیدوار است با تعامل و همکاری بیشتر ، در توسعه فرهنگ و ایجاد بسترهای رشد فرهنگی جامعه شهری اقدامات موثری را انجام دهد . بحث هایی مانند اشتغال زایی در مساجد ، بهداشت و آموزش های شهروندی با همکاری ائمه جماعات و متدینین در کنار مسئولین شهری قابل برنامه ریزی و اجرا می باشد .
در ادامه این نشست ، روح الله سلحشور رییس مرکز رسیدگی به امور مساجد شهرستان ری ، ضمن استقبال از این حرکت فرهنگی اجتماعی، گزارشی از وضعیت مساجد در دوران شیوع ویروس کرونا ارائه نمود و در ادامه اظهار داشت : پس از شیوع این ویروس خطرناک و تعطیلی نمازهای جماعت ، مساجد شهرستان با محوریت ائمه جماعات نسبت به تولید ماسک و توزیع بسته های بهداشتی توزیع شامل ماسک ژل ضدعفونی و دستکش است که توسط خیرین و امورمساجد تامین شده بود اقدام کردند.
وی با اشاره به عوارض بیماری کرونا که منجر به تعطیلی بسیاری از مشاغل و اقشار کم‌درآمد جامعه از جمله کارگران، دستفروشان و افراد روزمزد که دچار مشکل مالی شده بودند ، بر همین اساس نسبت به جمع آوری کمکهای مردمی و خیرخواهانه خیران در مساجد اقدام شد و این کمکهای مومنانه به ایشان تعلق گرفت.
در پایان این نشست صمیمی ، طرفین خواستار برگزاری نشست های فصلی با حضور ائمه جمعه و جماعات و مسئولین اجرایی باقرشهر به منظور بررسی راهکارهای اجرایی برای اجرای برنامه های فرهنگی برای شهروندان شدند ، همچنین ایشان بر حفظ و تقویت جایگاه مساجد در اثرگذاری بر رویدادهای فرهنگی و ایجاد شور و نشاط در مساجد و جامعه شهری تاکید نمودند. حضور پر رنگ تر شهروندان در برگزاری مراسمات و اعیاد و مناسبتهای مذهبی با استفاده از توانمندی مساجد و تعاملات با مدیریت شهری به منظور کمک به آراستگی شهری و حفظ زیر ساخت ها از دیگر توافقات این جلسه بود .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.