نکات کاربردی زندگی آپارتمان نشینی

0 168

  به برخی از این قوانین مهم اشاره خواهیم کرد:

  1. هر شخص تنها اختیار واحدی را دارد که مالک آن باشد و حق دخالت در کار و یا زندگی واحد های دیگر را ندارد.
  2. یکی از مهم ترین قوانین آپارتمان نشینی این است که به حق دیگران تجاوز نکنید. در این راستا، استفاده از محل پارک مربوط به دیگر واحد ها کاری غیر اخلاقی می باشد و هر شخص تنها می تواند از پارکینگ و انباری مربوط به واحد خود استفاده کند.
  3. راه پله ساختمان جزو قسمت های مشترک ساختمان است بنابراین قراردادن اجسامی مانند گل و … در راه پله ها نیازمند تصمیم گیری تمامی افراد ساختمان می باشد.
  4. یکی دیگر از مسائل مهم در زندگی آپارتمانی، حفظ نظافت قسمت های مشترک ساختمان مانند راه پله، حیاط و … می باشد که تمامی افراد ساختمان موظف به رعایت آن هستند.
  5. برای حفظ ارامش دیگر همسایگان ساکن در آپارتمان، سعی کنید که در ساعات مربوط به استراحت افراد، از ایجاد سروصدا خودداری فرمایید در این راستا، کار‌ها و تعمیرات ساختمانی که سروصدا دارند را از ساعت ۹ تا ۱۳:۳۰، یا ۱۷ تا ۱۹ و در روز‌های غیرتعطیل انجام دهید.
  6. مستاجران بدانند که ایجاد هرگونه تغییر در نما و بالکن، بدون هماهنگی با مالک، ممنوع می باشد.
  7. در مورد نگه داری از حیوانات خانگی: نگهداری حیوانات خانگی در قسمت های مشترک ساختمان ممنوع می باشد و ساکنین تا جایی می توانند حیوانات خانگی را در قسمت مالکیت خود نگهداری کنند که وجود حیوان به آسایش دیگر همسایگان لطمه ای وارد نکند. بنابراین نگهداری حیواناتی که دارای سروصدای زیادی باشند و یا بوی نامطبوعی داشته باشند، ممنوع می باشد.
  8. پرداخت به موقع هزینه های شارژ ساختمان یکی دیگر از نکاتی است که عدم توجه به آن می تواند برای ساکنین ساختمان مشکلات فراوانی را به وجود بیاورد.
  9. استعمال دخاانیات در مکان های مشترک مانند آسانسور و راه پله ممنوع می باشد.
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.