‍ آموزش شهروندی در جهت کاهش آسیب‌ها از موارد مهم روی میز شورا است

0 145

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی باقرشهر:

ابوطالب بقرایی، رییس شورای اسلامی باقرشهر میزبان رحیم بیگی موسس گروه روانشناسان مهراندیشان در محل ساختمان شورای اسلامی باقرشهر بود.

ابوطالب بقرایی رییس شورای اسلامی باقرشهر در این دیدار صمیمی اظهار داشت: آموزش شهروندی در جهت کاهش آسیب‌ها از موارد مهم روی میز شورا است که با تعامل مناسب می‌توان به آن جامه‌ی عمل پوشاند.

بقرایی تصریح کرد: خانواده از ارکان اصلی هر جامعه است که سلامت آن، سلامت جامعه را تضمین می‌کند. به‌منظور تسریع و تسهیل روند آموزش این رکن اساسی و کاهش آمار مشکلات در جامعه، شورای اسلامی باقرشهر از طرح‌های پیشنهادی استقبال و حمایت موثر خواهد داشت.

وی افزود: خوشبختانه با فعالیت‌های صورت گرفته در سنوات گذشته، اهالی باقرشهر از سطح آگاهی مناسبی برخوردار بوده و مهارت‌های مفیدی در جهت ارتقا سطح خانواده کسب کرده‌اند اما کنترل و کاهش معضلات تنها با حضور مداوم و موثر در حوزه آموزش و ارائه‌ی راهکارهای به‌روز امکان پذیر است.

بیگی در این جلسه با اشاره به معضلات متعددی که کانون خانواده و در نهایت جامعه را تهدید می‌کند اظهار داشت: با آموزش صحیح دانش آموزان در محیط مدرسه و بالابردن سطح آگاهی نسل جدید می‌توان از بسیاری از مشکلات پیشه‌رو جلوگیری کرده و زمینه‌ساز شکوفایی استعدادهای متعدد نسل آینده شد.

وی ادامه داد: همچنین با تشکیل کارگاه‌های آموزشی و یادگیری مهارت‌های مختلف توسط افراد حاضر در جلسات می‌توان گام خوبی در جهت کاهش حجم مشکلات خانواده‌ها برداشت.

موسس گروه روانشناسان مهراندیشان در دیدار با ریاست شورای اسلامی باقرشهر گفت: کمبود مطالعه و سرانه آموزش از علل اصلی رشد معضلات در بستر خانواده‌ها است که با آموزش صحیح می‌توان از تمامی ناهنجاری‌ها جلوگیری کرد.

بیگی خاطر نشان کرد: آموزش‌های مالی و مهارت‌های اقتصادی به دانش‌آموزان در سنین پایین، می‌تواند کمک بسیاری به کشف استعدادها و شکوفایی آن کند.

ریاست شورای اسلامی باقرشهر در پایان از همکاری با گروه‌های دغدعه‌مند ابراز خشنودی کرده و چشم‌انداز فعالیت در این مسیر را روشن دانست.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.