باقرشهر برای استقبال از بهار آماده می شود

0 31

به گزارش روابط عمومی شهردار باقرشهر، محسن قضاتلو شهردار باقرشهر از اجرایی شدن برنامه های ستاد استقبال از بهار شهرداری باقرشهر با هدف تغییر و تحول در فضاهای شهری و همچنین ایجاد روحیه نشاط و شادابی در بین شهروندان با توجه به در پیش بودن دو بهار قرآن و طبیعت خبر داد.

محسن قضاتلو اظهار داشت: اغلب ما با یادآوری نام بهار، نو شدن را در ذهن تداعی می‌کنیم و این نو شدن چه در فرهنگ ملی و چه در فرهنگ آیینی و مذهبی ما دارای سابقه عمیقی است و همان‌گونه که ایرانی‌ها در آستانه فصل بهار خانه خود را پیرایش و آرایش می‌کنند ما نیز وظیفه داریم که شهرمان را برای آمدن بهار آماده و زیبا کنیم، به همین منظور و با هدف پاکسازی چهره شهر از نازیبایی‌ها و آراستگی محیط شهری در آستانه سال نو، با بسیج نیروهای شهرداری  طرح استقبال از بهار از ابتدای اسفند ماه آغاز شده است و تا آغاز سال جدید ادامه خواهد داشت.

وی، زیباسازی و آراستگی محیط‌های شهری را از جمله برنامه‌های پیش بینی شده در این طرح برشمرد و گفت: در همین راستا برنامه‌ها و اقدامات گسترده‌ای در قالب رنگ آمیزی المان‌ها، جداول و مبلمان شهری، نورپردازی معابر و اماکن سطح شهر، نقاشی دیواری و نصب المان‌های حجمی متناسب با ایام نوروز و با هدف ‌تغییر چهره شهر و افزایش نشاط شهروندان توسط واحد زیباسازی شهرداری برنامه‌ریزی و اجرایی شده است.

شهردار باقرشهرگفت: با توجه به نزدیک شدن به ایام پایانی سال و افزایش تردد شهروندان و خودروها در سطح شهر یکی از مهمترین خدمات قابل ارائه به شهروندان و مسافران، در حوزه ترافیک و حمل و نقل شهری است؛ که نصب و رفع نقص تجهیزات ترافیکی معابر ، خط کشی معابر شهری، نظافت و رفع نقص پل های عابر پیاده مکانیزه ، ایمن سازی و بهسازی گذرگاهها و رفع نقص چراغهای راهنمایی و رانندگی و چشمک زن از مهمترین اقدامات  شهرداری در این زمینه بوده است.

قضاتلو ساماندهی فضاهای سبز شهری را از دیگر برنامه‌های شهرداری برشمرد و افزود: در آستانه فرا رسیدن سال نو، فضاسازی و گل آرایی شهر با همت دوچندان در قالب این طرح در حال انجام است که با اجرای گلکاری، درخت کاری و همچنین کاشت گونه‌های مختلف گیاهی، میادین، بلوارها و معابر سطح شهر آراسته می‌شود.

 

وی در ادامه گفت: نگهداشت و ترمیم روشنایی معابر و بوستانها، جمع آوری و حذف زواید فیزیکی و بصری از قبیل مبلمان فرسوده ، تابلوها و پلاکاردهای غیرمجاز و پاکسازی سطح شهر از زباله و نخاله های ساختمانی ، آسفالت و لکه گیری معابر ، بهسازی و ترمیم جداول و سنگ فرشهای فرسوده معابر و … بخشی از اقدامات این شهرداری در طرح استقبال از بهار می باشد.

شهردار باقرشهر متذکر شد: در سال جاری با توجه به اینکه نوروز با ماه مبارک رمضان تقارن دارد و برای اینکه فضای شهر آماده استقبال از نوروز و ماه رمضان باشد فضاسازی سطح شهر متناسب با این ایام اجرا خواهد شد.

شهردار باقرشهردر پایان خاطر نشان کرد: امیدواریم با تلاش های صورت گرفته در آستانه فرا رسیدن سال جدید و تقارن بهار طبیعت با بهار قرآن بتوانیم این ایام را با همدلی ، فضای شهر را برای شهروندان هر چه بهتر و شادتر آماده  نمائیم.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.