ساماندهی سیما و منظر شهری از حقوق اولیه شهروندان است .

0 120

💠به گزارش روابط عمومی شهرداری باقرشهر؛ مسئول حوزه ساماندهی سیما و منظرشهری استانداری تهران با همراهی معاونین شهردار باقرشهر و تعدادی از مسئولین شهرداری از عرصه های عمومی باقرشهر بازدید کرد،

💠رضا بهادر معاون فنی شهرسازی و معماری شهرداری در حاشیه این بازدید با تاکید بر اهمیت فضاسازی محتوایی مناسب در کالبد شهر، زنده و پویا بودن هر شهری را منوط به رعایت اصول علمی و رواشناختی شهرومنداری و مقوله شهرنشینی دانست و گفت: فضای بیرونی سکونت شهروندان، همانقدر برای ارتقای سطح شادابی و سلامت روانی شهروندان اهمیت دارد که فضای درونی منازل شخصی و محل کار آنها مهم است.

💠باقرشهر با توجه به تراکم جمعیتی و گراف های متعدد قومیتی که در این شهر و حرایم آن زندگی می کنند، نیاز به توجه علمی به مقوله سیما و منظر شهری دارد.

💠رضا بهادر با اشاره به طرح ها و پروژه های اجرا شده در باقرشهر، این شهر را دارای قابلیت بالا برای رشد و اعتلای اصول علمی شهروندمداری معرفی کرد و در ادامه افزود: چندین جلسه کمیته ساماندهی منظر شهری با هدف ارتقای شاخصه های ایده آل گرایی فضای عمومی شهری تشکیل شده است که جاده تندرستی، رنگ آمیزی و بهسازی جداول و مبلمان شهری معابر، پیرایش بوستانها، ساخت تندیس ها و مبلمان شهری با هدف استراحتگاهی، تفریحی و آموزشی در حوزه های ترافیکی و غیره از جمله اهم فعالیت هایی بوده است که با تصمیم سازی در کمیته ساماندهی سیما و منظر شهری مصوب و با همکاری معاونت ها و واحدهای دیگر صورت گرفته است.

💠بهنام جباری، از مدیران با سابقه و کارشناس فضای سبز شهری نیز با اشاره به برنامه های مدون برای مدیریت محتوایی فضاهای سبز شهری، کاربری فضای سبز را در اراضی شهر به مثابه ویترین هر شهر دانست و گفت: از نظر سرانه های فضای سبز، باقرشهر، وضعیتی بالاتر از استاندارد دارد.

💠وی افزود: با تصمیم گیری های انجام شده به دستور دکتر قضاتلو در چندین فاز مختلف محتواگرایی و پیراستگی بوستانها و عرصه های فضای سبز را در دستور کار قرار داده ایم که ان شاءلله با پایان فاز اجرایی که منتهی به اواخر سال خواهد شد، شاهد تغییرات اساسی و موثر در بوستانهای بزرگ و محلی شهر و همچنین فضاهای عمومی سبز خواهیم بود .

💠وی در ادامه گفت: تعریف کارکرد برای تمام عرصه های شهری از جمله برنامه های شهرداری است تا بتوانیم گامی در راستای مدرنیته شدن شهری برداریم.

💠خانم علیزاده مسئول حوزه ساماندهی سیما و منظر شهری استانداری تهران، با تقدیر از عملکرد شهرداری باقرشهر در امر ساماندهی سیما و منظر شهری، اقدامات صورت گرفته در این شهر را شاخص و با بازگشت اثراث سودمند برای شهر و شهروندان ارزیابی کرد و گفت: متاسفانه بیماری وندالیسم( آسیب زدن به اموال عمومی) در اغلب شهرها، نسبتا وجود دارد و لازم است در این مورد آموزش شهروندی صورت گیرد .

💠ایشان افزود: با این حال اقدام شهرداری باقرشهر در رفع این معظل و اقداماتی از قبیل جاده تندرستی که برای طرح مطالعاتی آن از کارشناسان خود بهره جسته است، رنگ آمیزی و نقاشی ، اجرای برنامه های اجتماعی و فرهنگی و بسیاری از عملکرد های دیگر، در ارتقای جایگاه شهروندی اهتمام داشته است که جای تقدیر و تشکر دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.