شهرداری باقرشهر میزبان آئین اختتامیه سیزدهمین جشنواره تئاتر بسیج(سودای عشق) استان تهران

0 64

به گزارش روابط عمومی شهرداری باقرشهر، با اعلام اسامی برگزیدگان در دو بخش نمایش های صحنه ای  و نمایش های خیابانی و محیطی در سالن اجتماعات سردار شهید حاج قاسم سلیمانی شهرداری باقرشهر، سیزدهمین جشنواره سراسری تاتر بسیج(سودای عشق) پایان یافت.

مراسم پایانی این رویداد هنری عصر روز سه شنبه ۲۷ دی‌ ماه در سالن اجتماعات سردار شهید حاج قاسم سلیمانی شهرداری باقرشهر با حضور هنرمندان شرکت کننده در جشنواره ، هنرمندان و پیشکسوتان تئاتر و نمایش های صحنه ای ، مدیر کل سازمان فرهنگ و ارشاد استان تهران، شهردار باقرشهر، ریاست سازمان بسیج هنرمندان استان تهران، معاون فرهنگی سپاه حضرت سیدالشهدا استان تهران، ریاست ادارات فرهنگ و ارشاد شهرستان ری و قرچک برگزار شد.

   

دکتر قضاتلو شهردار باقرشهردر این مراسم ضمن عرض خیرمقدم و خوش آمدگویی به حاضرین، گفت: موضوعات القایی بسیار تأثیر گذار می باشد و تئا‌تر به عنوان هنری مردمی بیشترین نقش را در این خصوص به دوش می‌کشد، خوشبختانه اخیراً در استان تهران کارهای نمایش خوبی در حال اجرا می باشد که جای امیدواری است.

وی در ادامه گفت: امسال در جشنواره تئاتر بسیج با حمایت شهرداری باقرشهر دو اثر از باقرشهر حضور داشته است که این می تواند نقطه ای مثبت برای متولیان هنر در باقرشهر باشد. شهرداری باقرشهر نیز در این زمینه همکاری خوبی در حوزه های فرهنگی و حتی ورزشی با تمام متولیان و زحمت کشان این عرصه ها داشته است.

در ادامه دکتر خراسانی زاده مدیر کل سازمان فرهنگ و ارشاد استان تهران اظهار داشت: باعث افتخار است که امروز در میان جوانان و افرادی هستم که خاک صحنه تئاتر را خورده اند  و پای تئاتر استان تهران ایستاده اند.خوشحالم  امروز با هر سلیقه ای کنار هم نشسته ایم، تا آئین اختتامیه تئاتر بسیج (سودای عشق) را برگزار نمائیم.

وی گفت: در جشنواره تئاتر بسیج ، معنای کاملی از بسیج  را شاهد هستیم، از گوشه و کنار استان تهران در این جشنواره حضور داشته اند، که دو اثر از استان تهران به جشنواره کشوری راه یافت.

دکتر خراسانی زاده در پایان با بیان اینکه کاره های خوب و مثبتی امسال در زمینه تئاتر در استان تهران صورت گرفته است، گفت: بیش از ۱۰۰۰ نمایش در جشنواره تئاتر استانها حضور داشتند. همچنین بیش از ۲۰۰ اثر در جشنواره تئاتر بسیج حضور داشته اند که جای تقدیر و تشکر دارد.

سرهنگ نادری ریاست سازمان بسیج هنرمندان استان تهران نیز ضمن تقدیر از برگزار کنندگان این مراسم ، گفت: امسال در جشنواره تئاتر بسیج با ابتکار دوستان،کلیه آثار گروه ها در شهرستانهای خودشان نمایش داده شد و کارهای خوبی در دو بخش نمایش های صحنه ای و خیابانی برگزار گردید، که امیدواریم در سال آینده به جای دو سالانه تئاتر بسیج بتوانیم این جشنواره را سالانه برگزار نمائیم.

امیر علی بدلی دبیر جشنواره نیز طی گزارشی اعلام نمود: امسال آثار بسیاری به دبیرخانه ارسال شد که در پایان ۸ اثر در بخش خیابانی و ۴ اثر در بخش صحنه به بخش مسابقه جشنواره را یافتند که هیئت داوران، برگزیدگان جشنواره را به طور مجزا در دو بخش نمایش صحنه ای و نمایش خیابانی و در بخشهای بهترین بازیگر مرد، بازیگر زن، طرح و ایده، کارگردانی،موسیقی،طراحی صحنه و نویسندگی معرفی نمودکه در بخش صحنه ای نمایش «دعوت نامه» به نویسندگی و کارگردانی باقر صمدی از باقر شهر توانست ضمن کسب نمایش برتر و راه یابی به مرحله کشوری در چهار بخش حائز رتبه به شرح ذیل شود.

طراحی صحنه : برگزیده : دیپلم افتخار و تندیس بهترین طراحی صحنه جشنواره جایزه نقدی

بخش نویسندگی : دیپلم افتخار و تندیس مقام دوم جشنواره همراه با جایزه نقدی

بخش کارگردانی: دیپلم افتخار و تندیس مقام سوم جشنواره و جایزه نقدی به باقرصمدی برای نمایش «دعوت نامه

بخش بازیگری:  دیپلم افتخار رتبه سوم بازیگری زن و جایزه نقدی به دریا نوری برای بازی در نمایش «دعوت نامه »

لازم به ذکر است نمایش دعوتنامه با حمایت مالی و اداری شهرداری باقر شهر و در کانون بسیج هنرمندان سپاه ناحیه حضرت روح الله (ره) باقر شهر تولید و در سیزدهمین جشنواره سراسری تئاتر بسیج استان تهران (سودای عشق) شرکت نموده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.