💠هشدارهای ایمنی در سطح شهر با آغاز فصل سرما

0 55

💠به گزارش روابط عمومی شهرداری باقرشهر؛ حبیب معصومی رییس اداره آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری باقرشهر تاکید کرد: با توجه به آغاز فصل سرما و استفاده شهروندان از وسایل گرمایی (بخاری و کلیه دستگاههای گاز سوز) رعایت موارد ایمنی ضروری می باشد.

💠رعایت موارد ایمنی در منازل از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که مسمومیت با گاز مونوکسید کربن در این ایام اتفاق می افتد و می بایست نسبت به فرهنگ سازی بیشتر در این زمینه اقدام کرد

💠استفاده نادرست از دودکش وسایل گازسوز، نداشتن دودکش و بسته بودن مسیر عبوری دودکش تا دهانه بخاری، سردبودن لوله بخاری، نحوه بستن شیلنگهای انشعاب گاز، عدم عایق بندی مناسب، طول شیلنگ گاز و طول فاصله دودکش ، از دلایل اصلی انتشار گاز سمی میباشد

💠این مسمومیت به علت اینکه علائم خاصی ندارد بیشترین حوادث و مرگ و میرها را بر اثر استنشاق گاز CO2 در پی دارد که اصطلاحا به آن مرگ خاموش گفته میشود.

💠به همین منظور و براساس نیازهای موجود اداره آتش نشانی باقرشهر باهدف ارتقا سطح سلامتی شهروندان بروشوری با مضمون ( هشدارهای ایمنی، گاز مونوکسیدن کربن) تهیه و نسبت به توزیع آن در بین شهروندان و ادارات اقدام نموده است.

💠وی در پایان ضمن آرزوی سلامتی برای شهروندان ، یادآوری نمود شهروندان در صورت بروز هرگونه حادثه مراتب را سریعا با شماره های ۵۵۲۰۵۵۵۵_۵۵۲۰۶۶۶۶ اطلاع رسانی نمایند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.