درختانی که برای تهیه زغال قطع می شوند

0 19

به گزارش روابط عمومی شهرداری باقرشهر، در بسیاری از زمینهای کشاورزی سطح منطقه باقرشهر درختان زیادی تاکنون توسط افرادی ناشناس قطع شده اند. واقعیت غیرقابل انکار در این ماجرا، فعالیت کوره‌های زغال است، درختانی که برای مصارفی مانند تهیه زغال قطع می شوند.

مسئول فضای سبز شهرداری باقرشهر در این خصوص گفت: قطع شبانه درختان زمین های کشاورزی سطح منطقه باقرشهر برای فروش به کارگاه‌های تولید زغال، مصارف مبل و صنایع چوبی و تهیه نئوپان، معضل جدید این شهر می باشد که نیازمند اعمال جریمه های سنگین برای متخلفان است.

وی گفت: طی ماههای گذشته  چندین اصله درخت های بزرگ و قطور در منطقه قطع شده است که پیگیری‌ها نشان می‌دهد سودجویان درختان را با اره دستی و یا موتوری قطع کرده و تنه درخت را به کارگاه های تولید زغال و … به فروش می‌رسانند، که با پیگیری نیروهای فضای سبز و همکاری بسیج روستای عظیم آباد، یک خودرو با یک دستگاه اره موتوری و بار درختان قطع شده متوقف و تحویل نیروی انتظامی گردید.

وی همچنین از اجرای طرح پلاک کوبی درختان در باقرشهر برای مراقبت و نیز جلوگیری از قطع آنها خبر داد و افزود: مرحله اولیه اجرای این طرح با تهیه ۱۰۰۰ پلاک در معابر اصلی باقرشهر درحال اجرا می باشد و در مراحل بعدی دیگر مناطق سطح شهر پوشش داده خواهد شد.

حسن پور  اضافه کرد: وجود فضای سبز مناسب و درخت در باقرشهر که یکی از آلوده‌ترین شهرهای استان تهران می باشد، امری حیاتی است. این ارثیه‌ ارزشمندی است که از نسل‌های گذشته به ما رسیده و با هیچ سرمایه مالی قابل قیاس نیست؛ این چوب‌ها با قیمت ناچیز به فروش می رسند تا جیب عده ای فرصت طلب و سودجو با به خطر انداختن سلامتی مردم پر گردد.

وی در پایان اظهار داشت: بارها از شهروندان درخواست کرده ایم که در صورت مشاهده هرگونه قطع درختان از سوی افراد فرصت طلب و سودجو، موضوع را از طریق سامانه ۱۳۷ و یا با شماره های ۱۳-۵۵۲۰۳۷۱۰ به شهرداری و یا با شماره ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند. از این رو لازم است به حکم احساس مسئولیت شهروندی هر کدام از آحاد جامعه با اطلاع‌رسانی به موقع خود را در راستای مقابله با این افراد فرصت طلب ، به وظیفه شهروندی خود عمل کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.