رفع سد معبر جگرکی های سیار باقرشهر در گرو همدلی تمام دستگاه های متولی شهرستان ری

0 26

به گزارش روابط عمومی شهرداری باقرشهر، بهنام جباری معاونت خدمات شهری شهرداری باقرشهر در این خصوص گفت: متاسفانه جگرفروشی های سیار، شب ها با بساط کردن درحاشیه معابر اقدام به عرضه جگر و مشتقات دیگر می کنند که موجب به خطر افتادن سلامتی مردم می گردد،همچنین این جگرکی‌ها با ایجاد سدمعبر در معابر، موجب افزایش ترافیک می‌ گردند.

جباری با بیان این‌که فعالیت جگرفروشی ها در کنار معابر با اصول بهداشتی مغایرت دارد،  اظهار داشت: هیچ یک از این جگرکی‌ها که شب‌ها در معابر سطح شهر بساط می‌کنند مجوز ندارند اما با توجه به اینکه  فعالیت این افراد در شب است، هماهنگی‌ برای جمع‌آوری آن‌ها دشوار است.

معاونت خدمات شهری افزود: شهرداری در طی چندین مرحله با ارسال اخطار کتبی، نسبت به جمع‌آوری این جگرکی ها اقدام نموده است که حتی در یک بازه زمانی چند روزه با همکاری عوامل نیروی انتظامی، محور شهید رجایی کاملا پاکسازی شد.

وی ادامه داد: برای ساماندهی وضعیت این جگرکی‎ها، جلسات مختلفی تشکیل و سعی شد تا برای رفع این معضل چاره‌اندیشی شود که مقرر شد با هدایت این جگرکی ها از لاین تندرو به لاین کندرو که به دلیل عدم اجرای کامل پروژه، مسیر تردد نبوده و مزاحمتی برای شهروندان نداشت در ساعات پایانی شب نسبت به این افراد مساعدت گردد، اما با رشد قارچ گونه، جگرکی ها دوباره تبدیل به یک معضل برای شهر شده اند.

وی در ادامه اظهار داشت: در همین راستا و در جهت رفع این مشکل جلسه ای با حضور معاونت استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ری، بخشدار کهریزک و مدیران و مسئولان دستگاه‌های اجرایی شهرستان ری برگزار گردید که مقرر شد کمیته ای تخصصی با حضور دستگاه‌های مرتبط تشکیل و معضلات کلیه مناطق هدف مورد بررسی قرار گیرد.

جباری درپایان گفت: رفع سد معبر جگرکی های سیار سطح شهر در گرو همدلی تمام دستگاه های متولی شهرستان ری می باشد. اداراتی از قبیل فرمانداری، بخشداری، بهداشت، دامپزشکی، نیروی انتظامی، پلیس راهور، دادگستری و … باید در کنار شهرداری قرار بگیرند تا نسبت به جمع آوری و ساماندهی جگرکی های سیار اقدام عملی صورت پذیرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.