زوائد بصری و نازیبایی ها از سیمای شهری باقرشهر حذف می شوند

0 22

به گزارش روابط عمومی شهردای باقرشهر، محسن قضاتلو شهردار باقرشهر با تأکید بر لزوم آراستگی و ایمن سازی معابر و محیط های شهری، گفت :حذف زوائد بصری و نازیبایی ها از فضاهای شهر احترام به حقوق شهروندان است که این امر مهم فقط با همکاری و مشارکت شهروندان محقق خواهد شد.

وی هدف از اجراى طرح حذف زوائد بصری و نازیبایی های سطح شهر را افزایش رفاه حال شهروندان در استفاده از معابر بیان نموده و اظهار داشت: تنها با حذف زوائد بصری می توان تا حد زیادی از اغتشاشات بصری شهر کاسته و چهره شهر را زیباتر کرد.

محسن قضاتلو با تأکید بر ضرورت پاکسازی و جمع آوری تبلیغات محیطی غیر مجاز اظهار داشت: اجرای این طرح با حذف عناصر بد منظر در نمای ساختمان ها و معابر شهری، پاکسازی زوائد نظیر سایبان های اضافی مغازه ها، تابلوهای موجود در نمای ساختمان ها، بیرون زدگی ها، بقایای تخریب، دیوار نوشته ها، تابلوها، بنرها و تبلیغات محیطی غیرمجاز و در ابعاد غیر استاندارد در شهر و… که از یک سو موجب ارتقای کیفیت سیما و منظر شهری و رفع اغتشاش های بصری در سیمای شهری می شود و از سوی دیگر به اثر بخش بودن اقدامات زیباسازی و شکل گیری نظم بصری شهر منجر خواهد شد.

وی با اشاره بر لزوم رعایت استانداردهای لازم در تابلوهای مغازها و اصناف، تصریح کرد: تابلوهای نصب شده مغازها و اصناف در شهر جزئی از سیما و منظر شهری هستند که اگر این تابلوها، قدیمی، بی ضابطه، ناهماهنگ و غیر استاندارد باشند، آشفتگی بوجود آمده موجب برهم خوردن و اغتشاش نظم بصری در سطح شهر خواهد شد و این می تواند تبعاتی در اذهان شهروندان از بعد روانی به همراه داشته باشد و شهر به هم ریخته و بی نظم دیده شود.

وی در ادامه افزود: با توجه به اینکه ایجاد وحدت بصری در تابلوها نقش بسزایی در هماهنگی نما و زیبایی شهری دارد، اداره زیباسازی اجرای طرح ساماندهی تابلوهای اصناف را با مشارکت و هماهنگی با اصناف در دستور کار خود قرار داده است.

شهردار باقرشهر در پایان از صاحبان واحدهاى تجارى  و صنوف سطح شهر درخواست کرد تا با رعایت قانون و همکاری با شهرداری در راستای اجرای این طرحها، ضمن احترام به حقوق شهروندی  به افزایش زیبایى بصری شهر نیز کمک کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.