شهردار باقرشهر:برخورداری از هوای پاک، حق شهروندان است

0 20

به گزارش روابط عمومی شهرداری باقرشهر،دکتر قضاتلو شهردار باقرشهر، در پیامی روز ۲۹ دی۱۴۰۱ راکه با شعار محوری ” تحقق هوای پاک،حقوق عامه، اراده ملی” به عنوان روز “هوای پاک” نامگداری شده است را به عنوان نمادی برای توجه به اهمیت هوای پاک که برخورداری از آن حق شهروندان است، دانست.

در ادامه این پیام آمده است: دنیای پاک و محیط زیست سالم از بزرگ‌ترین موهبت هایی است که خالق یکتا به بندگان خود عطا کرده است. هدف از اعلام روز ملی هوای پاک ایجاد حساسیت در بین اقشار مختلف جامعه است و از آنجا که کلید اصلی کاهش آلودگی هوا، مشارکت مردم و افزایش هماهنگی بین بخش های متولی این امر است، این روز می تواند عامل مهمی در ایجاد این مشارکت و هماهنگی باشد.

باید هر روز برایمان روز هوای پاک باشد تا حال و هوای شهرمان خوب شود و آسمان آبی برایمان آرزو نباشد.باید در تمام روزهای سال به هر نحو ممکن به بهبود هوای شهرمان کمک کنیم.

شهروندان باید به سهم خود و با استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی، پیاده روی، دوچرخه سواری و هر امکانی که برایشان میسر است، معاینه فنی خودروها، تردد کمتر با خودروهای شخصی، حفظ فضای سبز شهری و محیط زیست و مسئولان هم با توسعه زیرساخت های حمل و نقل عمومی و ریلی درون شهری.

اینجانب ضمن گرامیداشت این روز مهم، مراتب سپاس خود را از شهروندان فهیم و همراه و متولیان این امر مهم ابراز داشته و برای شهرمان آسمانی آبی و هوایی پاک آرزو می‌نمایم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.