شهردار باقرشهر: معضل سدمعبر تنها با فرهنگسازی حل می‌شود

0 29

به گزارش روابط عمومی شهرداری باقرشهر، محسن قضاتلو شهردار باقرشهر در این خصوص،گفت: توجه ویژه به مسئله سدمعبر از سوی اصناف و فروشندگان باعث افزایش رضایت شهروندان از مدیریت شهری و عدم ایجاد مزاحمت برای مردم و عابرین پیاده و خودروهای سواری می شود که متاسفانه امروز در سطح شهر شاهد یک نوع بی نظمی در خصوص سد معبر  هستیم که زمینه ترافیک شهری و مختل شدن عبور و مرور وسایل نقلیه و عابرین پیاده در ساعات پایانی روز را فراهم نموده است.

شهردار باقرشهر اظهار داشت: مشکل سد معبر و چیدن اجناس مغازه داران در پیاده روها و ماشینهای فروش میوه در خیابان ها و معابر باقرشهر واقعیت تلخی است که سال هاست ادامه دارد.

وی با بیان اینکه امروزه پدیده ناهنجار سدمعبر یکی از مشکلات اساسی در باقرشهر محسوب می شود، افزود: هر روزه افراد بسیاری با استفاده نامتعارف از معابر عمومی مانع از اعمال حق عمومی شهروندان می شوند و حتی در برخی موارد با حضور اکیپ های رفع سد معبر نیز ادعای مالکیت اماکن عمومی را دارند.

شهردار باقرشهر با اشاره به اینکه عبور افراد از پیاده روها چنانچه با موانع رو به رو شود، عابران را برای طی کردن ادامه مسیر به سمت خیابان می کشاند، ادامه داد: در این  شرایط احتمال وقوع حادثه برای عابران پیاده افزایش می یابد و در این میان شهرداری ها باید از معابر به عنوان ملک عمومی محافظت کرده و از تجاوز افراد به معابر عمومی جلوگیری کنند.

وی یادآور شد: برای رفع سدمعبر همکاری و تعامل شهروندان و صنوف لازم و ضروری است تا بتوانیم در رفع سد معبر از معابر به نقطه ای مطلوب برسیم و عابران پیاده نیز به حق خود برسند.

دکتر قضاتلو در ادامه گفت: در همین راستا طی چندین مرحله ، اخطار و تذکر رفع سد معبر به اصناف سطح شهر داده شده است و تعدادی از اصناف متخلف نیز به دلیل بی توجهی به این اخطارها تاکنون پلمب شده اند.

شهردار باقرشهر در پایان خاطر نشان کرد: بهترین راه پیشگیری از معضل سدمعبر، آموزش و فرهنگ سازی شهروندان و صاحبان مغازه‌ها و اصناف است، اگر بتوانیم حوزه های فرهنگی را اصلاح کنیم در حوزه های دیگر نیز می توانیم توفیقی بدست آوریم.

گفتنی است بر اساس تبصره یک بند دو ماده ۵۵ قانون شهرداریها: سدمعابر عمومی و اشغال پیاده روها و استفاده غیرمجاز از میادین، پارک ها و باغ های عمومی برای کسب یا سکنی و یا هر عنوان دیگری ممنوع است و شهرداری مکلف است از آن جلوگیری و در رفع موانع موجود و آزاد کردن معابر و اماکن به وسیله ماموران خود اقدام کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.