شورای راهبردی بانوان چرخ دنده‌های رشد و حرکت در شهرستان ری  

فرماندار ویژه شهرستان ری با بیان اینکه بانوان ارکان اصلی جامعه محسوب می‌شوند، گفت: جامعه را شورای راهبردی بانوان باید به حرکت درآورد و هدف این است که چرخ دنده‌های رشد و حرکت توسط بانوان به حرکت درآمده و در پی آن نیز سایر بانوان شهرستان ری به حرکت درآیند. 

به گزارش روابط عمومی شهرداری باقرشهر، مهدی باب الحوائجی صبح امروز در سومین نشست راهبردی امور زنان و خانواده شهرستان ری که در سالن جلسات شهرداری باقرشهر برگزار شد، اظهار داشت:  شورای راهبردی بانوان با پیگیری و تلاش‌های بانوان شهرستان ری تشکیل شده و برنامه‌های بسیار خوبی نیز در این شورای راهبردی تدارک دیده شده است.
 وی افزود: در شهرستان ری تیم اجرایی حاضر بسیار همدل و همصدا هستند و برادرانه در کنار یکدیگر برای اجرایی شدن امور مردم، دست به دست یکدیگر داده‌اند تا شاهد رشد و توسعه شهرستان به لحاظ کمی و کیفی باشیم. 

معاون استاندار تهران در ادامه گفت: یکی از طرح‌هایی که می‌تواند در جهت رشد، تعالی و نیل به سمت و سوی اهداف جمهوری اسلامی کمک کننده و پیشران باشد، همین جمع بانوان است که ارکان اصلی جامعه محسوب می‌شود و بر این اساس، بانوان باید نقش خود را با خودباوری و اعتماد به نفس اجرایی کنند. 

باب الحوائجی تصریح کرد: اگر اتفاق خوبی باید برای شهرستان اتفاق بیفتد در ابتدا باید این خودباوری و آمادگی در بین بانوان ایجاد، ساری و جاری شود. 

وی در ادامه گفت: برگزاری این جلسات و ارتباط‌های چند سویه باید بیشتر شود تا شناخت بهتری نسبت به وضعیت شهرستان ری صورت گیرد و بنده نیز تلاش می‌کنم حتی المقدور کنار خواهران گرانقدر در شورای راهبردی بانوان باشم. 

فرماندار ویژه شهرستان ری ابراز داشت: اگر بخواهیم جامعه‌ای پویا، پرنشاط و درحال رشد داشته باشیم، باید زنان و بانوان در حال رشد و حرکت نیز داشته باشیم. 
 باب الحوائجی تصریح کرد: جامعه را شورای راهبردی بانوان باید به حرکت درآورد و هدف این است که چرخ دنده‌های رشد و حرکت توسط بانوان به حرکت درآمده و در پی آن نیز سایر بانوان شهرستان ری به حرکت درآیند. 

وی افزود: تمام زنان شهرستان باید بسیج شوند و با استفاده از امکانات دولتی و نهادهای مردم نهاد برای دستیابی به هدف متعالی زنان شهرستان ری نقش خود را در جهت شهرستان ری ایفا کنند. 

 معاون استاندار تهران تصریح کرد: در حال حاضر زوج های جوان پس از ازدواج تمایل و برنامه برای فرزند آوری ندارند اما یکی از ابعاد ازدواج جدا از مسایل فردی که دو خانواده را به یکدیگر نزدیک می‌کند، ابعاد اجتماعی ازدواج است . 

باب الحوائجی ادامه داد: جامعه و خانواده به عنوان کوچکترین عنصر جامعه باید نسبت به کشور خود نقش ایفا کنند که یکی از این نقش‌ها مولد بودن و فرزند آوری در خانواده است؛ زیرا که وقتی جمعیت کاهش پیدا کند هزینه‌ها بیشتر و با کاهش تاب آوری مواجه می‌شویم. 

فرماندار ویژه شهرستان ری در پایان خاطرنشان کرد: کشور باید جوان بماند و آن نهادی که باید کشور را جوان نگه دارد نهاد خانواده است که رکن اصلی آن بانوان هستند این باور باید به زنان ما القا شود.